اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

اعتراض نمایندگان به بنزین 700 تومانی

مجموعه : مجله خبری روز
اعتراض نمایندگان به بنزین 700 تومانی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس با دست اندرکاران اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، گفت: در این جلسه نمایندگان ضمن حمایت کامل از اجرای قانون، برخی دغدغه های خود را مطرح کردند.

محسن کوهکن در حاشیه جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس در گفتگو با خبرنگاران ابتدا به بیان دلیل تشکیل جلسه غیرعلنی برای بررسی روند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها پرداخت و خاطرنشان کرد: گاهی اوقات تلقی جامعه از تشکیل جلسه غیرعلنی غیررسمی این است که یک مساله مهمی در کشور اتفاق افتاده است، در حالی که جلسه غیرعلنی غیررسمی صبح امروز مجلس چنین حالتی را نداشت.

 مهم ترین اظهارات وی را در ادامه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی بخوانید.

*این جلسه به این منظور به صورت غیرعلنی برگزار شد تا در اجرای امر مهمی چون هدفمند کردن یارانه ها این فرصت برای دولت و مجلس باشد تا نظرات خود را به صورت آزادانه تر بیان کنند.

*در جمع بندی که از جلسه غیرعلنی امروز مجلس با مجریان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها می توان عنوان کرد، این است که همه نمایندگان تمایل دارند اجرای این قانون با تعامل 100 درصد پیش برود.

*نمایندگان از آنجایی که ارتباط مستقیمی با مردم دارند در برخی موارد طبیعی است که در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نگرانی ها و دغدغه هایی داشته باشند که در این جلسه آنها را مطرح کردند و وزیر اقتصاد به آنها پاسخ داد.

* طبیعی است که این تاثیرات بر بخش های مختلف، متفاوت است و در این راستا کار خوب دولت این بود که با همه بخش های مختلف جلساتی برگزار کرده است.

* همه نمایندگانی که در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس درباره اجرای قانون هدفمند کردن یارانه صحبت کردند، همگی بر اصل اجرای کامل این قانون تاکید کردند. هیچ یک از نمایندگان بحث بر سر این که این قانون نباید اجرا شود و یا ناقص اجرا شود، مطلبی عنوان نکردند.

* نمایندگان در جلسه غیرعلنی صبح امروز در برخی بخش ها از جمله در حوزه های کشاورزی و حمل و نقل دغدغه هایی داشتند که در این جلسه بیان کردند. این سوالات و دغدغه ها موضوعاتی بود که در کف جامعه و یا در بخش های تخصی کشور مطرح است.

*پیش از این دشمنان خارجی بر این باور بودند که نظام نتواند قانون هدفمند کردن یارانه ها را اجرا کرده و دست به اصلاح ساختار اقتصادی خود بزند.حالا این قانون اجرا شد و دوستان دولتی در توضیحاتی که به مجلس ارائه دادند مشخص شد که به بخش عمده دغدغه هایی که مطرح است توجه شده است.

*تلاش های دولت در تاریخ ثبت خواهد شد و مجلس هم از دولت در اجرای این قانون حمایت خواهد کرد.

* دولت هم با آغوش باز تمایل به شنیدن اظهارنظرهای کارشناسانه درخصوص اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را دارد.در این قانون پیش بینی شده اگر در بخش هایی احساس شد که مشکلی وجود دارد به آن بخش ها کمک شود.

* قانونی در کشور نداریم که در زمینه اجرای آن این قدر بحث و گفت وگو روی آن انجام شده باشد. اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها منافع اقتصاد بسیاری برای کشور دارد.

* برخی از عزیزان به ویژه در بخش حامل های انرژی از نمایندگان دولت سوال داشتند که طبق قانون هدفمندی یارانه ها قیمت ها باید طی 5 سال به قیمت جهانی برسند که وزیر اقتصاد توضیحاتی ارائه داد و گفتند در جاهایی که قانون دست دولت را باز گذاشته، دولت هم به آن توجه کرده است.

* این موضوع مطرح شد که 700 تومان قرار دادن پایه قیمت بنزین درست نیست؛ بلکه پایه باید 400 تومان باشد.

* نباید انتظار داشت که همه تقریبا یک برداشت را از قانون داشته باشند.اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اراده جمعی است که باید پیش برود و در این راه کلان مجلس حامی دولت است.