اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دستگیری و محاکمه راننده پورشه مرگ

مجموعه : مجله خبری روز
دستگیری و محاکمه راننده پورشه مرگ
در حادثه ای دلخراش که نیمه شب پنجشنبه ـ 31 تیر ـ در خیابان سئول رخ داد یک دستگاه پورشه مسی با سرعت سرسام‌آور از پشت با یک دستگاه خودروی پژو برخورد کرد و لحظاتی بعد هم خودروی پژو مقابل چشمان حیرت‌زده مردم و رهگذران منفجر شد.
 
در این حادثه قاسم ـ راننده ایرانی مقیم نروژ – و دو خواهرزاده همسرش به نام‌های الهام ـ 26 ساله ـ و ندا ـ 30 ساله ـ در دم جان باختند. اما شمسی – همسر 45 ساله- قاسم که از خودرو به بیرون پرتاب شده بود به طور معجزه‌آسا نجات یافت.

از سوی دیگر راننده پورشه که با مشاهده صحنه انفجار خودروی پژو به سرعت از محل گریخته بود یک روز پس از حادثه خود را به کلانتری معرفی کرد.

علیرضا ـ دانشجوی 24 ساله ـ پس از بازداشت تحت بازجویی قرار گرفت. او چند روز بعد با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی از سوی بازپرس خورشیدی ـ قاضی شعبه هشتم دادسرای ونک ـ تا روز محاکمه آزاد شد. بدین ترتیب با گذشت پنج ماه از حادثه هولناک، سرانجام پرونده متهم با صدور قرار مجرمیت راننده پورشه مرگ به شعبه 1029 مجتمع قضایی شهید قدوسی به ریاست قاضی ستوده‌تبار فرستاده شد.

درخواست تنها بازمانده حادثه
«شمسی» تنها بازمانده حادثه دلخراش که مقیم نروژ است روز جمعه به محض بازگشت به کشور با حضور در دفتر روزنامه ایران گفت: «در این پنج ماه من و دو دختر کوچکم بدترین روزهای زندگی‌مان را در غربت سپری کرده‌ایم. چند روز پس از حادثه وقتی به نروژ برگشتم صدها ایرانی مقیم نروژ و مقامات وزارت امور خارجه این کشور و مسئولان سفارت ایران که از ماجرای مرگ همسرم در تصادف مطلع شده بودند به دیدارم آمده یا تلفنی با من و دخترانم همدردی می‌کردند.

 
اما یک سؤال مهم و بی‌پاسخ همگی این بود که چرا متهم چنین پرونده دلخراشی با قرار وثیقه آزاد شده است؟ حال آنکه طبق قوانین کشور نروژ اگر فردی در سانحه تصادف موجب مرگ یک انسان شود بدون هیچ گذشتی باید 5 سال در زندان بماند و تحت هیچ شرایطی هم آزادش نمی‌کنند…

در این مدت متهم و خانواده‌اش نیز حتی یک تماس تلفنی با خانواده من و خواهرم نداشته‌اند. حتی دریغ از یک همدردی ساده یا دلجویی از خواهرم که دو دختر جوانش را در این حادثه از دست داده است. نوه یک و نیم ساله خواهرم نیز به دنبال از دست دادن مادرش به شدت بی‌قرار و آشفته است.

زن ایرانی مقیم نروژ که با یادآوری خاطرات گذشته به شدت بیقراری می‌کرد اشک‌ریزان گفت: 13 سال قبل با شوهرم که مقیم نروژ بود ازدواج کرده و برای ادامه زندگی به این کشور رفتم. در این مدت صاحب دو دختر به نام‌های «آیلین» و «آرزو» شدیم هرچند سال یک بار که شرایط زندگی و کاری اجازه می‌داد برای دیدار خانواده و رفع دلتنگی‌های دوری از وطن به ایران می‌آمدیم.

 
امسال هم اوایل تیرماه به ایران آمده و روزهای خوب و خوشی را در کنار خانواده گذراندیم. قرار بود چهار مرداد به نروژ برگردیم تا این که به جشن مخاطبان ایرانی مقیم خارج از کشور تلویزیون دعوت شدیم. آن شب دو دخترم همراه ما نیامدند اما دست تقدیر دوخواهرزاده‌ام الهام و ندا را با ما همراه کرد. آن شب به ما خیلی خوش گذشت.
 
تقریباً نیمه شب بود که به طرف خانه راه افتادیم اما در خیابان سئول این حادثه وحشتناک رخ داد و عزیزانمان را در یک چشم به هم زدن از دست دادیم. حالا هم هیچ تقاضایی نداریم جز این که مسئولان قضایی هرچه سریعتر به این پرونده رسیدگی کنند و در مدت کوتاهی که به ایران برگشته‌ام جلسه محاکمه متهم برگزار شود و ما را از بلاتکلیفی نجات دهند.