اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کاهش 3 تا 5 درصدی قیمت انواع لاستیک خودرو

مجموعه : مجله خبری روز
کاهش 3 تا 5 درصدی قیمت انواع لاستیک خودرو
فعالان این صنف با تمام توان تلاش می کنند تا بازار با کمبود عرضه روبرو نشود و قیمت ها افزایش نیابد و حتی با کاهش هزینه تمام شده و افزایش بهره وری ؛ کاهش قیمت هم داشته باشیم.

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران تاکید کرد: در صورت حمایت دولت از تولیدکنندگان و بکارگیری تمام ظرفیت واحدهای تولیدی، لاستیک انواع خودرو با کاهش قیمت محسوس همراه خواهد شد. وی اظهار داشت : با اعمال مدیریت واردات، از ورود لاستیک هایی که تولیدات داخلی آنها جوابگوی نیاز بازار است باید جلوگیری شود و فقط بخشی از نیاز بازار به لاستیک که امکان تولید آنها در داخل فراهم نیست از مسیر واردات تامین شود.

حلوایی گفت : 35 تا 40 درصد لاستیک های موجود در بازار از خارج تامین می شود که این محصولات، لاستیک خودروهای لوکس خارجی جدید را در بر می گیرد و قالب مورد نیاز برای تولید آنها وارد نشده است.

حلوایی با اشاره به اینکه دری مدت اجرای طرح نظارتی ویژه هدفمند سازی یارانه ها واحدهای صنفی عرضه کننده لاستیک و روغن تخلف جدی مرتکب نشده اند ، گفت : برخی تخلف ها نیز مربوط به نصب نشدن برچسب قیمت یا صادر نشدن برگه فروش بوده است.

وی افزود: یکی از مشکلات تولیدکنندگان لاستیک ، واردات محصولاتی است که با بازارشان با نمونه های داخلی اشباع شده است و وردات انواع خارجی موجب می شود که واحدهای تولیدی نتوانند از تمام ظرفیت تولیدشان بهره بگیرند.

حلوایی گفت: پیشنهاد ما ایجاد انجمن واردکنندگان لاستیک با محوریت فعالان این صنف و صنعت است تا فعالان صنف به ابزار نظارتی مجهز شوند و مجوز واردات را براساس نیاز بازار صادرکنند.