بررسی علت بروز خستگی زودهنگام در خانمها

مجموعه : سبک زندگی
بررسی علت بروز خستگی زودهنگام در خانمها
مركز تحقیقات سلامت زنان در مقاله ای علل خستگی زودهنگام در زنان را مورد بررسی قرار داده است .
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی مشهد ، دراین مقاله كه در نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه در چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان ارائه شده است علتهای بروز خستگی زودهنگام در زنان به ویژه زنان شاغل كه علاوه بر تامین قسمتی از مخارج زندگی باید وظایف مادری خوب و مهربان و زن پرانرژی را به خوبی ایفاء كنند را مورد بررسی قرار داده است .

دراین مقاله علت خستگی زنان كم خونی ،‌كم كاری تیروئید ،‌عفونت دستگاه ادراری ، مصرف كافئین زیاد ،‌رژیم غذایی نامناسب ،‌كمبود خواب ، بیماریهای قلبی و استرس را از جمله این علتها عنوان شده است . زنان باید برای تشخیص كم خونی به پزشك مراجعه و در صورت دارا بودن كم خونی می توانند با مصرف غذاهایی همچون اسفناج ، كلم بروكلی و گوشت در كنار مكملهای دارویی مشكل خستگی خود را در كمتر از 30روز رفع كنند.

اگر به طور معمول كم كار هستید و یا دچار افسردگی شده اید ممكن است تیروئید كم كار داشته باشید كه در این صورت می توانید با مراجعه به پزشك و درمان به رفع مشكل خود كمك كنید . مصرف كافئین زیاد و رژیم غذایی نامناسب می تواند موجب بروز خستگی زودرس در زنان شود.استفاده از قهوه ، شكلات ،‌نوشابه و همچنین كاهش دریافت كالری مورد نیاز به بدن می تواند در بروز خستگی موثر باشد .

بی نظمی و كمبود خواب نیز از دیگر عوامل بروز خستگی در این مقاله عنوان شده است و توصیه شده با خوردن غذاهای سبك در شب و تنظیم ساعت خواب به شادابی خود در محیط خانه و اجتماع كمك كنید . زنان برای اطمینان از سلامتی خود به ویژه سلامتی قلب بهتر است سالانه با مراجعه به پزشك ازمایشهای لازم را انجام دهند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب