اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

خبر ساز ترین زنان سال 2010 (تصویری)

خبر ساز ترین زنان سال 2010 (تصویری)
ضمیمه "مادام فیگارو"، مجله فرانسوی "فیگارو" اسامی زنانی را که در سال 2010 به نحوی خبرساز بودند، منتشر ساخته است. این اسامی شامل، سیاستمداران، همسران سیاستمداران، طرفداران حقوق بشر، وارثان ثروت، کارگردانان سینما و زنان معمولی است. این زنان قهرمانان خبرهای داغ مطبوعات بودند، گرچه این معروفیت دلخواه همه آنها نبود. 7 اکتبر مجله Forbes "میشل اوباما" را به عنوان بانفوذترین زن جهان برگزید.
 

"آنگ سان سوچی" 7 سال در حبس خانگی به سر برد. 13 نوامبر وی آزاد شد. آزادی او ده روز پس از نخستین انتخابات قانونی در میانمار که پس از 20 سال انجام می گرفت، محقق شد.
 

برای نخستین بار پس از 82 سال یک زن، برنده جایزه سینمایی اسکار بهترین کارگردانی شد. "کترین بیگلوی" 58 ساله کارگردان فیلمThe Hurt Locker یا گنجه رنج موفق به دریافت شش مجسمه طلایی اسکار شد. فیلم بیگلوی در رقابت با فیلم "آواتار" ساخته "جیمس کمرون" که اتفاقا همسر سابق خانم بیگلوی نیز بود، توانست آن را مغلوب کند.
 

پس از یک ماه زندان در تهران،به دلیل حوادث بعد از انتخابات سال 1388 ، "کلوتیدا رایس" مترجم فرانسوی-فارسی و دانشجوی 24 ساله در ماه مه سال جاری میلادی آزاد شد. پس از آرادی کلوتیدا به کاخ الیزه دعوت شد.
 

اختلافات خانوادگی، ثروت میلیاردی، زیادروی مشکوک، مشاوران پرچانه…. ماجراهای خانوادگی که این زن 88 ساله نقش اول آن را بازی می کرد، کثافتکاری های سیاستمدارن فرانسوی را رو کرد و فرانسوی ها را به پیگیری این خبرها علاقمند نمود. "لیلیان بتانکور" یکی از صاحبان کمپانی معروف "لورئال" و دخترش سرانجام با هم به توافق رسیدند. اختلاف بین آنها به خاطر این بود که این زن ثروتمند چندین سال متمادی به "فرانسوا-مانی بانه" دوست نویسنده و عکاس خود پول، تابلو و ملک و املاک هدیه داده بود. علاوه بر این براساس برخی شواهد لیلیان بتانکور تصمیم داشت پس از مرگش، بانه را به عنوان تقسیم کننده اموالش انتخاب کند.
 

"لیچیا رونزولی" نماینده ایتالیا در پارلمان اروپا 23 سپتامبر به همراه نوزاد کوچک خود در جلسه پارلمان حاضر شد. چند هفته بعد، پالمان در مدت مرخصی پس از زایمان تجدید نظر کرده، آن را به 20 هفته افزایش داد.
 

در سال 2010 برای نخستین بار در تاریخ برزیل، یک زن به ریاست جمهوری این کشور برگزیده شد. 31 اکتبر "دیلما روسف" به خاطر حمایت های "لولی" رئیس جمهور قبلی این کشور که برای دو دوره این پست را به عهده داشت، با 56% آرا برگزیده شد.
 

"لورا دکر" 14 ساله در زمانی که همسن و سالانش به فکر گشت زدن در مغازه ها و خوش و بش کردن با پسرها هستند در 21 ماه اوت با قایقی از بندر جبل الطارق به تنهایی رهسپار سفر دور دنیا شد، سفری که قرار است در سپتامبر سال 2012 به پایان برسد.
 
خبر ساز ترین زنان سال 2010 (تصویری)
بر اساس نظرسنجی OpinionWay "مارتین اوبری" رهبر حزب سوسیالیست سرسخت ترین رقیب "نیکولای سرکوزی" در انتخابات سال 2012 خواهد بود.
 
خبر ساز ترین زنان سال 2010 (تصویری)
انتخاب این دختر 23 ساله مکزیکی در 18 اکتبر به خاطر وظیفه ای که به او واگذار شد ، زندگیش را به خطر انداخت. "ماریسل والس گارسیا" به عنوان رئیس اداره پلیس Prahedis – Guerrero برگزیده شد، منطقه ای که به خاطر خشونت و جنگ سرکردگان جنایتکار معروف است.
 
خبر ساز ترین زنان سال 2010 (تصویری)