اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دومین سینمای موفق جهان در سال 2010

دومین سینمای موفق جهان در سال 2010
ركورد دومین بازار موفق سینمای جهان در سال گذشته میلادی به سینمای ژاپن رسید.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سینمای ژاپن در سال ‌٢٠١٠ عنوان دومین بازار سینمای جهان را از لحاظ فروش بلیت به‌دست آورد.
بر اساس آمار منتشر شده، مجموع فروش سینمای ژاپن در سال گذشته میلادی به ‌٥/٢ میلیارد دلار رسید تا این كشور در رتبه دوم پرفروش‌ترین سینمای جهان بایستد.
به گزارش ورایتی، سینمای چین كه یكی از موفق ترین سینماهای دنیا در سال گذشته میلادی بود، پایین‌تر از ژاپن قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ‌٢٠١٥ بتواند از لحاظ فروش بیلت از ژاپن پیشی بگیرد.
درآمد گیشه‌ سینمای این كشور در آخرین روزهای سال جاری میلادی به یك و نیم میلیارد دلار رسیده است كه این میزان فروش تاكنون بی‌سابقه بوده است.
درآمد سینمای چین در سال ‌٢٠١٠ درحالی به یك و نیم میلیارد دلار رسیده است كه سال گذشته میزان فروش سینماهای این كشور ‌٩٢٠ میلیون دلار بود و این رشد ‌٦٠ درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش ورایتی، یكی از مهم‌ترین عوامل رشد فروش سینماهای چین، نمایش بدون محدودیت فیلم‌های خارجی به‌ ویژه محصولات هالیوودی است كه بیش از ‌٤٠٠ میلیون دلار از كل فروش سینمای این كشور را در اختیار خود دارد.
در این میان فیلم «آواتار» ساخته‌ی جیمز كامرون با ‌٢١٠ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم خارجی سینمای چین در سال ‌٢٠١٠ بود و پس از آن فیلم «آغاز» به كارگردانی «كریستوفر نولان» و «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
فیلم «پس‌لرزه» ساخته «فنگ ژیائوگانگ» كه نماینده‌ی سینمای چین در جوایز اسكار ‌٢٠١١ و برنده جایزه‌ی بهترین فیلم جوایز آسیا ـ پاسیفیك با ‌١٠٠ میلیون دلار است، پرفروش‌ترین فیلم داخلی تاریخ سینمای چین شد.
آكادمی سینمای چین پیش‌بینی كرده است، درآمد گیشه‌ سینمای این كشور تا سال ‌‌٢٠١٥ به چهار و نیم میلیارد دلار خواهد رسید كه در این صورت این كشور به دومین بازار فیلم بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.
با افزایش علاقه‌مندی شهروندان چینی به سینما، بازار فیلم در دومین اقتصاد بزرگ جهان شاهد رشد قابل توجهی در سال‌های اخیر بوده و در دولت این كشور نیز امسال ‌‌١٥٠٠ سالن جدید سینما راه‌اندازی كرد تا مجموع سالن‌های نمایش فیلم در این كشور به ‌‌٦٠٠٠ افزایش یابد.