اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

راه هایی برای از ‌دست ‌دادن محبوبیت نزد همسرتان!

مجموعه : سبک زندگی
راه هایی برای از ‌دست ‌دادن محبوبیت نزد همسرتان!
تو دلت می‌خواهد محبوب باشی خصوصا برای همسرت آنچه می‌خواهی مقبول طبع همه است و درخواست زیادی نیست، اما چطور به این خواسته می‌رسی؟

مریم كه روش‌های خاص خود را دارد و البته روش‌هایش بیشتر به این كار می‌آید كه به شما بگوید چه كارهایی را بكنید تا محبوبیت خود را از دست بدهید.
او دلش می‌خواهد مورد توجه همسرش باشد. به همین دلیل به محض این كه به او می‌رسد شروع می‌كند به پرس و جو كردن:

عزیزم از این تیپم خوشت می‌آید. دوست داری مدل موهایم چطوری باشد؟ آیا می‌خواهی مثل آن هنرپیشه‌ای كه می‌گفتی از او خوشت می‌آید موهایم را درست كنم و لباس قرمز بپوشم؟

شوهرش هم عادت كرده است جواب‌های سربالا به او بدهد و آنقدر اضطراب مورد قبول واقع شدن در مریم به چشم می‌آید كه همسرش دچار دلزدگی شده است. این حس به او تلقین می‌شود كه مریم به اندازه كافی دوست‌داشتنی نیست و من لطف می‌كنم كه به او كمی توجه دارم و خودش هم این را می‌داند.

شیوه دیگر مریم این است كه یك دل سیر از خودش تعریف كند تا مهارت‌ها و ویژگی‌هایش كاملا به چشم همسرش بنشیند كه البته این هم نتیجه معكوس می‌گیرد.

طفلكی مریم دارد همین طور از همسرش فاصله می‌گیرد و گرچه مشاور به او گفته است كه نیاز دارد شیوه‌هایش را عوض كند، اما او هنوز به كارهای قبلی خود چسبیده و برای آن توجیه می‌آورد.

كار دیگری كه مریم بلد است این است كه برای هرچه بیشتر مورد توجه قرار گرفتن مظلوم‌نمایی می‌كند و خود را همیشه قربانی جلوه می‌دهد و برای خود نوحه‌گری می‌كند. این شیوه گلایه و غر زدن او می‌تواند از امروز تا بدو تولدش تمام دلخوری‌هایش را احیا كند.

 
در واقع او متوجه می‌شود چیزهایی كه می‌گوید مورد توجه همسرش نیست و در عوض ختم كردن بازی باز هم ادامه می‌دهد تا شاید در میان همه دلخوری‌های حال، آینده و گذشته یكی به نظر همسرش مهم بیاید و بابت آن به او حق بدهد.

راستی تایادم نرفته بگویم مریم عادت دارد در هوای خانه امواج صوتی به ارتعاش درآید. به خاطر همین به محض این كه سكوت شود شروع به پر كردن فضای سكوت می‌كند.

دوستان عزیز اگر بخواهیم در مورد همه مهارت‌های مریم برای از دست دادن محبوبیتش سخن بگوییم كار از یك كتاب هم فراتر می‌رود، اما اگر شما هم از شیوه‌های دفع محبوبیت به صورت ناخودآگاه استفاده می‌كنید بد نیست همین الان یك دفتر بردارید و روی آن بنویسید: رموز از چشم افتادن!

حالا در آن همه مهارت‌های غلطی را كه منجر به سردی روابط میان شما و مرد زندگیتان شده است یادداشت كنید و نتایج آن را نیز در كنارش بنویسید. مثلا شما اشتباه و رفتار بد همسرتان را با زبان بچگانه و لوس‌بازی از سر گذرانده‌اید و فقط به او گفته‌اید كه ناراحت شدید و این كار باعث شد كه او بگوید حقتان بود و دفعه بعد بدتر می‌كند.
 
خب این نشان می‌دهد این شیوه اشتباه بوده است و لازم بوده در آن زمان یك خانم باشید و در مقابل رفتار بد عكس‌العمل مناسب‌تری نشان دهید كه او متوجه جدی بودن مساله بشود. حالا نمونه‌هایی از اشتباهات رایج را كه یك مشاور خانواده در كتاب مهارت‌های ارتباطی خود مثال زده است برایتان می‌آوریم.
 
شما هم می‌توانید اشتباهات رایج خود را هر روز به آن بیفزایید و نگاهی به آن بیندازید كه مبادا از چشم همسرتان و دیگران بیفتید
.باربارا دی آنجلیس اشتباهات رایج مراجعان خود را چنین توصیف می‌كند:

سعی می‌كنند مردها را با زیاد حرف زدن از خود تحت تاثیر قرار دهند. آنها نگران نگرش دیگران در مورد خود و قیافه و شخصیتشان هستند، اما فراموش می‌كنند طرف مقابلشان واقعا چگونه است.

احساسات منفی خود را پنهان می‌كنند مبادا توجه همسرشان را از دست بدهند.

راجع به نامزد قبلی خود زیاد صحبت می‌كنند. از او بد یا خوب می‌گویند با این امید كه همسرشان را به رابطه علاقه‌مند‌تر كنند، اما نتیجه عكس می‌گیرند.

به جای مطالبه خواسته‌های خود مثل دختر بچه‌ها رفتار می‌كنند.

به همسرشان فرصت نمی‌دهند دست به اقدامات عاشقانه بزند زیرا همه این امور را خود رسیدگی می‌كند.

حالا می‌توانید قانون‌های مفید و موثر را از این اشتباهات استخراج كنید.

وقتی دفترچه اشتباهات خود را خوب خواندید و هر روز به آن سر زدید و ملكه ذهنتان شد احتمالا همسرتان كنجكاو شده است بداند شما دارید چكار می‌كنید. اگر این طور بود این شیوه را به او هم پیشنهاد بدهید. در غیر این صورت وقتی خود كاملا به این شیوه عادت كردید او را هم در جریان بگذارید تا دفترچه‌ای مشابه شما تهیه كند و اشتباهات ارتباطی خود را بنویسد.

این كار به هردوی شما كمك می‌كند برای یكدیگر جذابیت بیشتری داشته باشید و روز به روز رابطه دوست‌داشتنی‌تری را ادامه دهید.