عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

خودرو بنزینی بخریم یا دوگانه سوز؟

مجموعه : دانستنی ها
خودرو بنزینی بخریم یا دوگانه سوز؟
خودرو های بنزینی در یک سال بیش از یک میلیون و۸۸۰ هزار تومان در سال هزینه سوخت دارند، این در حالی است که هزینه خودرو های دو گانه سوز در سال کمتر از یک میلیون و۱۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

به گزارش خبرآن لاین،هزینه سوخت خودرو های۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی بنزینی در مقایسه با خودرو های دوگانه سوز در این رده قیمت، به طورمتوسط در ماه ۷۰ درصد بیشتراست.

محمودی ـ کارشناس بازار خودرو ـ با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: این رقم با احتساب بنزین دو نرخی لیتری ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان و گازهرمتر مکعب ۳۰۰ تومانی است که اگر یک خانواده دارنده خودرو بنزینی به طور متوسط ۳۰ هزار کیلومتر در یک سال با خودرو خویش پیمایش داشته باشد ، باید ماهیانه برای بنزین۱۵۷ هزار تومان بپردازد؛ این درحالی است که هزینه سوخت خودرو های دوگانه‌سوز، ماهیانه ۹۰ هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: در واقع خودرو های بنزینی در یک سال بیش از یک میلیون و۸۸۰ هزار تومان در سال هزینه سوخت دارند، این در حالی است که هزینه خودرو های دو گانه سوز در سال کمتر از یک میلیون و۱۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

وی یادآورشد: در واقع دارندگان خودرو های دو گانه سوز با پرکردن هرباک گاز، ۴۰ درصد هزینه های خانواده های خویش را در ماه نسبت به خودرو های بنزینی کاهش می دهندکه در مسافت طی شده یک سال این کاهش هزینه کاملا ملموس‌تر است.

این کارشناس خودرو با بیان این که به طور متوسط افراد در سال با خودرو خویش ۲۰ هزار کیلومتر مسافت طی می کنند، افزود: با محاسبات به عمل آمده مشخص شده است هزینه خودرو های بنزینی در رده قیمتی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی در ۲۰ هزار کیلومتر پیمایش طی یک سال؛ ماهیانه ۹۸ هزار تومان و اما دوگانه سوز ها ماهیانه ۶۰ هزار تومان است.

محمودی با اشاره به تثبیت نرخ آزاد بنزین در آینده، یادآور شد: اگر بنزین را تنها با احتساب نرخ آزاد ۷۰۰ تومانی در نظر بگیریم به طور تجربی ثابت شده است هزینه دارندگان خودرو های بنزینی درهفته با ۵۰۰ کیلومتر مسافت طی شده؛ ۳۵ هزار تومان است اما هزینه دارندگان خودرو های دو گانه سوز در هفته با۵۰۰ کیلومتر مسافت طی شده ، ۱۱ هزار تومان است با این اوصاف ، هزینه خودرو های بنزینی در هفته به طور تجربی با احتساب نرخ بنزین آزاد بیش از دو برابر خودرو های دوگانه سوز خواهد بود.

وی با اشاره به این که هرچند خودروهای دوگانه سوز با توجه به این که گاز عرضه شده استاندارد بالایی نداشته با مشکلاتی روبروست، تاکید کرد: افراد با سوخت یارانه ای به سفرهای درون و برون شهری می روند اما چنانچه با سوخت آزاد بخواهند جابه جا شوند فواید خودرو های دو گانه سوز در کاهش هزینه های خانواده محسوس تر خود را نشان می دهد.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی