اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده!

دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده!
دوستی تیپی با حیوانات حیات وحش از آنجا شروع شد که سیلوی رابرت و آلن دوگره- مادر و پدر او- که یک زوج عکاس فرانسوی بودند، برای عکاسی از حیات وحش به نامیبیا رفتند.

سال 1990 تیپی در نامیبیا متولد شد و تا ده سالگی در همان سرزمین بزرگ شد. از همان جا دوستی او با حیوانات وحشی آغاز شد. او از همان آغاز کودکی در کنار قبیله‌های آفریقایی بزرگ شد و به جای بازی کردن با عروسک‌های زیبا اما پلاستیکی، با حیوانات واقعی بازی می‌کرد.

 
دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده!
تیپی پس از شهرتی که در همزیستی با حیوانات درنده خو پیدا کرد، در بسیاری از فیلم‌های مستند فرانسوی بازی کرد و حتی کتابی به نام «تیپی: کتاب من از آفریقا» در مورد او به زبان انگلیسی به چاپ رسید که البته به زبان‌های دیگر هم ترجمه شد و فروش بالایی داشت.

در مورد تیپی نکته‌ای که بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است، عکس‌های زیبای او با حیوانات است. او بعضی از عکس‌ها را در حیات وحش گرفته و بعضی دیگر را در مرکز نگهداری حیوانات. مثلا لیندا نام شترمرغی است که در مزرعه شترمرغ‌ها زندگی می‌کند و یکی از دوستان صمیمی تیپی است و حتی تیپی سوار بر پشت او عکسی می‌گیرد.

البته تیپی یک برادر هم داشت. برادر واقعی که نه، «ابو» نام فیلی است که تیپی او را برادر صدا می‌زند. ابو همراه تیپی در بسیاری از فیلم‌های تبلیغاتی بازی کرد و آنها حسابی مشهور شده بودند تا اینکه این فیل برادر در سال 2002 در 44 سالگی مرد و تیپی را تنها گذاشت. پلنگی به نام «جی اند بی» نام یکی دیگر از دوستان تیپی است که تیپی از کودکی با او دوست بوده است.
 
دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده!
تیپی در کتابش در مورد جی‌ان‌بی این‌طور نوشته بود که پلنگ را با شیشه شیر بچه، شیر می‌داد اما هیچ‌وقت سعی نکرد که او را رام کند و حتی یک بار به یکی از محلی‌های نامیبیا حمله هم کرد اما «من با او دوست شدم و او کاملا حس می‌کرد که اصلا از او نمی‌ترسم و شاید برای همین است که به من حمله نکرد.»
حالا 18 سال از آن سال‌ها گذشته و تیپی در رشته سینمای دانشگاه سوربن فرانسه مشغول تحصیل است. او اگرچه با دنیای وحش کمی فاصله گرفته اما هنوز هم عشق همبازی‌های کودکیش را در دل دارد.