عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق
دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

چه سرطان های در مردان و زنان ایران بیشتر دیده می شود؟

چه سرطان های در مردان و زنان ایران بیشتر دیده می شود؟
آیا می دانید چه سرطان هایی بیشتر در بین زنان و مردان ایرانی دیده می شود و چرا ؟

شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان و مردان ایرانی
 رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در گروه مردان و سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در گروه زنان است.
 
رشید رمضانی در گفتگو با ایرنا، افزود: هر دو نوع این سرطان ها در مراحل اولیه قابل تشخیص و درمان هستند اما مراجعه دیرهنگام موجب پیشرفت سرطان خواهد شد.

رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، ادامه داد: پس از سرطان پوست، سرطان های معده، مثانه، پروستات، روده بزرگ و راست روده، دستگاههای خون ساز، ریه، مری، مغز و اعصاب مركزی و دستگاه لنفاوی از شایع ترین سرطان های گروه مردان به شمار می روند.

به گفته رمضانی، در گروه زنان نیز مانند سالهای گذشته پس از سرطان سینه ، سرطان های پوست، روده بزرگ و راست روده، معده ، مری، دستگاه خون ساز، غده تیروئید، تخمدان، جسم و گردن رحم و مغز و اعصاب مركزی ، به ترتیب شایع ترین سرطان ها، هستند.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت یادآورشد كه آمار یادشده برگرفته از اطلاعات جمع آوری شده از سراسر كشور است و پس از نظام ثبت سرطان باید به سوی استقرار نظام پیشگیری سرطان ، گام برداشت.

رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، افزود: برنامه های متعدد پیشگیری از سرطان ها در وزارت بهداشت در دستور كار است .
وی گفت: در زمینه سرطان پوست نیز بیشتر برنامه ما روی اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی عمومی در ابعاد گوناگون این بیماری مانند تاثیر نور خورشید در ابتلا به سرطان پوست، از طریق چندرسانه ای -مالتی مدیا- متمركز شده است.

رمضانی در عین حال افزود: با وجود شیوع سرطان پوست، چندان خطری احساس نمی كنیم چرا كه بقیه سرطان ها چون در ارگان های مختلف بدن و داخل بافت، بروز می كند می تواند در سطح بالا و پیشرفته ای فرد را دچار كند.

X لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری
Xبستن تبليغ
لیزر پوست،جوانسازی پوست،زیبایی اندام،پیکرتراشی و لاغری