عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

موقع عطسه جلوی دهانتان را بگیرید

بیست هزار ویروس در هر بار سرفه یا عطسه از دهان و بینی شما خارج می‌شوند.

لذا دفعه ی بعد كه عطسه یا سرفه كردید، دلیل موجهی برای گرفتن دستمال در مقابل دهان و بینی خود خواهید داشت.

 به گزارش ایسنا، دانشمندان تخمین زده‌اند كه در هر‌ بار عطسه یا سرفه، بیش از 20 هزار ویروس وجود دارد كه این تعداد برای آلوده كردن تعداد زیادی از مردم اطراف ما كافی است. این خطر مخصوصا برای اشخاصی كه واكسینه نشده‌اند، بیشتر است.

دكتر جولیان تانگ، مشاور بخش میكروبیولوژی در بیمارستان دانشگاه ملی سنگاپور در این باره خاطرنشان كرد: در هر نوبت سرفه عادی، چیزی حدود

سه هزار قطره كوچك آب دهان پخش می‌شود.

در حالی كه طبق مطالعات قبلی، بار ویروسی مخاط بینی و دهان در افراد بیمار بسیار زیاد است، در نتیجه اگر هر ‌قطره 1 تا 5 میكرومتر قطر داشته باشد، در هر نوبت سرفه‌كردن تعداد بسیار زیادی ویروس در هوا پراكنده می‌شود.

با توجه به این‌كه قطره‌های در نظر گرفته شده كوچك بوده‌اند، لذا هرچه این قطرات بزرگ‌تر باشند تعداد ویروس‌های آنها نیز به همان نسبت بیشتر است.

با توجه به اخبار اخیر درباره اپیدمی آنفلوآنزای جدید ویروس H1N1(آنفلوآنزای خوکی) كه شمار زیادی را در جهان تا كنون مبتلا كرده،‌ لذا توجه به نكات بهداشتی در امر پیشگیری ضروری است.

با شیوع این بیماری، بسیاری از دولت‌ها، مردم كشور خود را به رعایت بهداشت فردی توصیه می‌كنند كه یكی از مهم‌ترین آنها پوشاندن دهان و بینی با دستمال تمیز به هنگام عطسه یا سرفه و دور انداختن دستمال است تا با این کار تا حد امكان از انتشار ویروس جلوگیری شود.

 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز