عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

چرا جادوگران را به آتش می انداختند ؟!

مجموعه : دانستنی ها
چرا جادوگران را به آتش می انداختند ؟!
دفتری 350 ساله از اسناد سوزاندن زنان متهم به جادوگری در انگلستان قرن هفدهم به صورت آنلاین منتشر می‌شود.
به گزارش خبرآنلاین، این دفتر را نمیا والینگتن، پیوریتن انگلیسی نوشته و شرح سرنوشت زنانی است که متهم به ارتباط با شیطان شده‌اند.
یکی از اسناد این دفتر شرح دادگاهی در ژوئیه سال 1645 در چلمزفورد است، زمانیکه بیش از 100 زن به جرم جادوگری در زندان‌های اسکس و سافلک روزگار می‌گذراندند. در آن زمان انگلستان درگیر جنگ داخلی تلخی بود.
والینگتن نوشته است: «بسیاری از آنها داوطلبانه و بدون آنکه فشاری به آنها وارد شده باشد، به خواست خود به ارتباط داشتن با شیطان اعتراف کردند.»
او در ادامه نوشته: «مسیحیان بسیاری بر اثر جادوی این زنان کشته شده‌اند.» از میان 30 زنی که در چلمزفورد دادگاهی شدند 14 تن اعدام شدند.
والینگتن همچنین ماجرای ر‌بکا وست را به نگارش درآورده است، زنی مظنون به جادوگری که تحت شکنجه سخت به رابطه نزدیک با شیطان اعتراف کرد. در دفترچه شرح اعتراف چنین آمده است: «زن چنان خود را در کام شکنجه سخت و شگفت گرفتار دید که دیگر تاب زجر کشیدن برای ماندن در این دنیا را نداشت.» اعتراف وست او را از رنج و شکنجه رهانید.
کرول باروز، مسئول دیجیتالی کردن این دفترچه روز پنجشنبه گفت دفتر وقایع روزانه والینگتن به دلیل ارتباطش با دوران جنگ داخلی اهمیت بالایی دارد.
وی افزود: «یادداشت‌ها شخصی هستند و اطلاعات بسیاری درمورد آن دوره به ما می‌دهند. روزگار مخوفی بود. دفتر به زبان انگلیسی نوشته شده و خواندن آن بسیار راحت است، به همین دلیل مردم عامی و متخصصان از آن استقبال می‌کنند.»
این دستنویس یکی از چند دفتر یادداشت باقیمانده از والینگتن است. او حدود 50 دفتر وقایع روزانه درمورد دین، جنگ داخلی و دادگاه جادوگران نوشت. او که تراشکار چوب بود در عمر 60 ساله خود بیش از 25 هزار صفحه یادداشت از خود برجا گذاشت.
او در کتابچه‌ای با عنوان «یادداشت‌ها و تفکرات تاریخی» گوشه‌هایی از وقایع سیاسی دوران خودش را به نگارش درآورد. آخرین بخش این کتاب شرحی است بر اعدام چارلز اول.
گروهی از اعضای مرکز تصویرسازی و جمع‌آوری میراث فرهنگی جان رایلندز در دانشگاه منچستر دو هفته وقت صرف عکسبرداری از این دفتر کردند. این دفتریادداشت در «تاتون هال» در چه‌شایر نگهداری می‌شود. مرکز جان رایلندز محل نگهداری از بیش از 55 هزار عکس از اسناد تاریخی است.
این دفترچه به صورت آنلاین در سایت مرکز رایلندز در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
شکار و اعدام جادوگران و زنانی که متهم به ارتباط با شیطان بودند امری رایج بین سال‌های 1480 تا 1750 میلادی در اروپا و آمریکای شمالی بود، گفته می‌شود در این بازه بین 40 تا 100 هزار نفر اعدام شدند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی