عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هفت دلیل گریه کودکان شیرخوار

مجموعه : سبک زندگی
هفت دلیل گریه کودکان شیرخوار
1 قولنج شیرخواران:
یكی از دلایل گریه نوزادان كولیك یا قولنج دوران شیرخوارگی است. اگرچه هنوز علت كولیك نوزادان مشخص نیست ولی مهم این است كه شیرخوار درد دارد و باید به او كمك كرد. حدود 20 درصد شیرخواران به كولیك مبتلا می‌شوند و هنوز معلوم نیست چرا هنگام غروب یا شب گریه می‌كنند. شیرخوار خیلی سخت آرام می‌شود. هنگام گریه پای خود را به سمت شكم می‌برد. گاهی اوقات بی‌قراری نوزاد باعث اذیت و ناراحتی شما می‌شود.

از همكاری و مساعدت دیگران غافل نشوید. نوزاد را به پدر یا مادر خود بسپارید. ماساژ دورانی شكم نوزاد با آرامش توسط پدر بسیار تسكین‌دهنده است. شاید یك موزیك یا یك فنجان چای و قهوه به شما آرامش بدهد تا انرژی خود را احیا كنید. هنوز داروی خاصی برای برطرف كردن كولیك شیرخواران معرفی نشده است اما تجویز روزی 2 قاشق چایخوری عرق نعناع توصیه می‌شود اگر داروی دیگری مصرف می‌كنید با پزشك خود مشورت كنید.

2 جیغ كشیدن‌:
برخی معتقدند دلیلش احساس عجز و درماندگی در بیان كلمات است. وقتی كودك 18ماهه شما جیغ می‌كشد چشم‌درچشم او بیندازید. در آغوش‌اش بگیرید با كلمات محبت‌آمیز او را سرگرم كرده یا با او بازی كنید. اغلب كودكان با این كار آرام می‌شوند. گاهی در مسیر تكامل تكلم كودكان ممكن است اختلالات شنوایی نیز باعث جیغ كشیدن كودك شود، پس با شنوایی‌سنج صحبت كنید.

3 گرسنگی:
شیرخواران معمولا یك ساعت بعد از تغذیه با شیر مادر ناآرامی می‌كنند. این ناآرامی ممكن است به خاطر گرسنگی باشد.

4 صداهای بیش از اندازه بلند:
مانند تلفن، تلویزیون، نور خیره‌كننده، حضور در اجتماعات یا میهمانی‌ها آرامش شیرخوار را مختل می‌كند حتی محصورشدن بین كوهی از اسباب‌بازی‌ نیز می‌تواند برای نوزاد ایجاد تنش كند.

5 شیرخواران تنش و مشاجره والدین را احساس می‌كنند.
این موضوع باعث نگرانی و بی‌قراری آنها می‌شود. بهتر است مشاجرات خانوادگی به بعد از خواب او موكول شود.

6 قرار گرفتن بیش از اندازه در یك وضعیت ثابت روی صندلی یا گوشه‌ای از اتاق می‌تواند سبب خستگی و كسالت شیرخوار شود. او را حركت داده و نوازش كنید. گاهی اوقات شیرخواران عادت به گردش با اتومبیل دارند و در ماشین به خواب می‌روند و آرامش می گیرند. در این صورت اگر فرصت این كار را ندارید لااقل با او صحبت كنید. آواز و شعر بخوانید. كودكان از بودن در كنار شما لذت می‌برند.

7 درجه حرارت مناسب اتاق:
شیرخواران 25 تا 26 درجه است. چنانچه شیرخوار پوشش نامناسب داشته باشد چون تنظیم درجه حرارت بدنش تكامل نیافته در مواقع گرما و سرما بی‌قراری می‌كند. با توجه به این نكته به آرامش كودك كمك كنید.