عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

پنج افسانه و حقیقت درمورد عمر طولانی

مجموعه : دانستنی ها
پنج افسانه و حقیقت درمورد عمر طولانی
نتیجه یك بررسی ۹۰ ساله در آمریكا كه روی زندگی ۱۵۲۸ نفر در این كشور انجام شده نشان می‌دهد این نظریه كه رئیس باعث می‌شود كارمندش زود‌تر از موعد راهی آن دنیا شود افسانه‌ای بیش نیست. «هاوارد فریدمن» و «لزلی مارتین» یافته‌های جدیدشان را در مورد زندگی در كتابی به نام «پروژه عمر طولانی» در دسترس همگان قرار داده‌اند.
هسته اصلی پژوهش‌های این دو دانشمند 20 سال است آغاز شده و آنها به بررسی شماری از افسانه‌های رایج میان مردم درباره زندگی طولانی و سلامتی پرداخته‌اند.

افسانه اول: فكر كردن راجع به چیزهای خوب زندگی را دراز می‌كند
واقعیت: در این بررسی مشاهده شد فرزندانی كه پدر و مادرشان آنها را بچه‌های بسیار شاداب و خوش‌بینی می‌دانند، بچه‌هایی كه نیمه تاریك را نمی‌بینند، یا هیچ وقت نگران نیستند، كمتر از دیگر بچه‌ها به سن بالا رسیدند. پژوهشگران تاكید می‌كنند كه این یكی از «بزرگ‌ترین یافته‌های حیرت‌انگیز این بررسی» است.

افسانه شماره دو: باغبانی و پیاده‌روی برای تندرستی كافی نیست. نویسندگان این پژوهش می‌گویند كه راهبردهای مراكز دولتی در مورد دست‌كم ۳۰ دقیقه پیاده‌روی، چهار روز در هفته و مصرف انرژی به صورت متعادل، مشورت بهداشتی خوب و هنوز درستی است اما كافی نیست.

واقعیت: فعال بودن در دوران میانسالی رمز زندگی طولانی است اما به جای اینكه كاری بكنید كه بدن شما را متعادل نگه دارد و بعد از مدتی فعالیت تان را متوقف كنید، كاری را كه دوست دارید انجام دهید.

افسانه سوم: اخم نكنید، جدی بودن برای آدم خوب نیست.
واقعیت: پژوهشگران عقیده دارند یكی از عوامل عمر كوتاه محتاط بودن است. این پژوهشگران می‌گویند دلیل روشن این نتیجه‌گیری این است كه آدم‌های محتاط كارهایی می‌كنند كه در راستای محافظت كردن از سلامت خود است و كمتر در فعالیت‌هایی وارد می‌شوند كه خطری برایشان داشته باشد.

افسانه چهارم: كار‌ها را ساده بگیرید و خودتان را با كار خسته نكنید تا زندگی طولانی داشته باشید.
واقعیت: كسانی كه در كارشان موفق‌تر بودند، زندگی بلندتری داشتند. كسانی كه كاری را رها می‌كردند و بی‌‌آن كه آینده‌ای در انتظارشان باشد، سراغ كار دیگری می‌رفتند در مقایسه با انسان‌های مسئولیت‌پذیر زندگی بلندی نداشتند.

در میان كسانی كه هنوز در 70 سالگی كار می‌كردند، زنان و مردان كاری بیش از همكاران بازنشسته خود زندگی كرده بودند. این ویژگی بیش از دیگر چیز‌ها در زندگی مانند روابط اجتماعی بر احساس خشنودی آنها از زندگی اثر داشت. نتیجه این است: «انسان‌های شاد‌تر و بی‌خیال لزوماً زندگی درازی نداشتند. بلكه كسانی این موهبت را داشتند كه لحظه‌ای از دنبال كردن هدف‌های خود غافل نبودند.»

افسانه پنجم: ازدواج كن و عمر طولانی داشته باش.
واقعیت: این پژوهشگران پس از بررسی افراد متاهل تفاوت‌های زیادی میان گروه‌ها و جنس‌های مختلف مشاهده كردند.
ازدواج موفق نشانه خوبی است كه از احتمال زندگی بلند نوید می‌دهد اما تنها بودن برای خانم‌ها به اندازه ازدواج سلامت‌بخش است، به‌ویژه كه برای خود برنامه‌های اجتماعی مختلف داشته باشد.