عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

دستگیری یک هكر 21 ساله در اصفهان

دستگیری یک هكر 21 ساله در اصفهان
هكری كه به اطلاعات ایمیل و داده های محرمانه تعدادی از شهروندان دسترسی یافته بود توسط پلیس فضای تبادل اطلاعات اصفهان شناسایی ودستگیر شد.

به گزارش ایلنا، مصطفی صادقیان، سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان تاكید كرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینكه فرد یا افرادی در فضاهای مجازی فیس بوك و یاهو با كاربران دیگر ارتباط برقرارکرده و پس از تبادل چند نامه الكترونیكی و پیام اقدام به هك صندوق ایمیل و دسترسی غیر مجاز به داده ها و اطلاعات شخصی و خانوادگی كاربران کرده اند با توجه به حساسیت موضوع مراتب در دستور کار ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات استان قرار گرفت.

وی افزود : با بررسی های فنی و گشت های اینترنتی چند كاربر كه به نوعی با موضوع در ارتباط بوده شناسایی و تحقیقات جامعی از آنان به عمل آمد.

این مقام مسئول تصریح کرد :در نتیجه تحقیقات انجام شده نهایتا فردی به نام "مسعود ـ الف" 21 ساله شناسایی و در یك عملیات غافلگیرانه دستگیرشد.

سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس استان گفت : نامبرده ابتدا منكر هرگونه بزهی شد اما پس از رویارویی با مستندات و ادله الكترونیكی جمع آوری شده توسط پلیس اصفهان، به بزه ارتكابی اقرار کرد.

این مقام انتظامی افزود: متهم عنوان کرد که در محیط های فیس بوك و یاهو با دیدن اطلاعات كاربران آن سایت ها نظیر نام و نام خانوادگی و عكس و … سعی در برقراری ارتباط با آنان کرده و پس از مدتی اقدام به دسترسی و ورود غیر مجاز به صندوق ایمیل و تهدید آنها با استفاده از محتویات ایمیل آنان می کرده است.

صادقیان با بیان اینکه متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است به شهروندان هشدار داد: فضای اینترنتی یك دنیای مجازیست كه در آن دوست و دشمن قابل شناسایی نیست لذا از اعتماد به افراد ناشناس در اینگونه فضاها جدداً خود داری کنید كه سهل انگاری در این امر تهدیدی جدی برای فرد ، خانواده ، شغل و حیثیت را بدنبال دارد….

 
/ تحلیل:عصر ایران