عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

بانوی شعر معاصر فارسی فوت کرد

مجموعه : مجله خبری روز
دکتر "طاهره صفارزاده" بانوی شعر معاصر فارسی، نویسنده و صاحب نظر علوم قرآنی و استاد دانشگاه پس از چند روز بیهوشی، جان به جان آفرین تسلیم کرد و به سرای باقی شتافت.

دکتر طاهره صفارزاده، پنجم مهر ماه‌ گذشته در‌ بیمارستان ایرانمهر تهران بستری شد و همان روز به علت عارضه مغزی تحت عمل جراحی قرار گرفت.‌

"جلال صفارزاده" برادر این بانوی اهل قلم گفته بود که عفونت ریوی خانم صفارزاده تشدید شده و باعث شده که حالت اغما برای بیمار ایجاد شود.

شخصیت های ادبی کشورمان و همچنین مسئولان فرهنگی در مدت بستری بودن، از این شاعر و نویسنده در بیمارستان عیادت کردند.

طاهره صفارزاده، که در سال 1315 در شهر سیرجان به دنیا آمد، پس از گذراندن دوره آموزش های دبستانی و دبیرستانی وارد دانشگاه تهران شد و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی فارغ التحصیل شد و پس از چندی به کار در یک شرکت بیمه پرداخت و امر تدریس را نیز ادامه داد.
خانم صفارزاده، سپس به عنوان کارمند دفتری در شرکت نفت به کار مشغول شد و پس از مدتی در همان شرکت به اداره نگارش و ترجمه و ویراستاری انتقال یافت.

وی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در آمریکا در رشته نقد تئوری و عملی در ادبیات جهان به تحصیل پرداخت.

این شاعر، فعالیت های علمی و پژوهشی خود را با قرآن نیز پیوند داده و چندین اثر تحقیقی و ترجمه ای در حوزه علوم قرآنی منتشر کرده است.

سایت خبری «فردا» درگذشت این بانوی فرهیخته را به قرآن پژوهان، جامعه فرهنگی و هنری کشور و همه دوستداران هنر و ادب فارسی و همچنین خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید.

 
 
 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی