عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

مطالبی مربوط شیر و عسل

عسل، ماده غذایی بسیار غنی و انرژی‌بخشی است كه هر 10 گرم آن 320 كالری ایجاد می‌كند وازمونوساكاریدهایی ساخته شده که به سرعت جذب می‌شوند و اثر انرژی بخشی خود را آشكار می‌كنند. علاوه بر اثر كالری‌زایی، عسل دارای ویتامین‌های متعددی از قبیل تیامین، ریبوفلاوین، اسید نیكوتینك، اسید اسكوربیك، پیرید وكسین و ویتامین k است.
خواص فیزیكی عسل، اثر ضد باكتریایی دارد و از زمانهای قدیم انسانها از خاصیت ضد میكروبی عسل سود جسته و آن را در درمان ناراحتی‌های پوستی از قبیل زخمها و سوختگی‌ها به كار برده‌اند و یكی از بهترین پانسمانها محسوب می‌شود.همچنین، عسل را در درمان بیماریهایدستگاه تنفسی و عفونت‌های ناحیه حلق به كار می‌برند و خاصیت ضد باكتریایی آن موجب اثر بخشی عسل می‌شود .
———————————————————————————————————–

شیر حاوی كلسیم است و در برابر سرطان روده بزرگ، نقش محافظتی ایفا می‌كند. یكی از دلایل ابتلا به سرطان روده بزرگ و پوكی استخوان عدم مصرف شیر است. دیواره عضلانی روده بزرگ در اثر كمبود كلسیم به مرور زمان تخریب می‌شود و فرد مبتلا به این سرطان می گردد. ویتامین ‪د،پروتئین ،اسید "لینولئینك كنژوگه" و اسید "بوتیریك" از دیگر مواد معدنی است كه مانع تخریب این دیواره می‌شود. پوكی استخوان نیز از عوارض منفی مصرف نكردن شیر است. وی افزود: زمانی كه میزان كلسیم بدن‌انسان پایین باشد، بدن به علت فوریت فیزیولوژیكی از طریق هورمونهای پاراتیروئید استخوان، كلسیم آزاد می‌كند و فرد دچار پوكی استخوان می‌شود. استخوانهای بدن بیش از هر چیز به مواد معدنی كلسیم، منیزیم و پتاسیم نیاز دارد كه این مواد نیز در شیر وجود دارد.

 

 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز