عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

نظر منتقدان سینما درمورد فیلم جیغ 4

نظر منتقدان سینما درمورد فیلم جیغ 4
چهارمین فیلم مجموعه سینمایی ترسناک «جیغ» به کارگردانی وس کریون از روز جمعه در سینماهای جهان اکران شد و انتظار می‌رود فیلم پرفروشی شود.
به گزارش خبرآنلاین، تاد مکارتی در هالیوود ریپورتر نوشت: «فیلم به سرعت و به شکلی ملال‌آور در همان مسیر قبلی از نوع دیگر آثار وس کریون قرار می‌گیرد: یک جور شوخی‌ با خود که با قتل‌های منظم در شهری کوچک همراه می‌شود.»
مکارتی افزود: «طرفداران «جیغ» خیلی وقت است در انتظار دیدن فیلم جدید این مجموعه هستند. این مسئله در کنار کشتارهای بیش از حد در فیلم تضمینی برای یک افتتاحیه بسیار پرقدرت است، هرچند بعد از آن تعداد تماشاگران به سرعت کم می‌شود و دست آخر فیلم در شبکه نمایش خانگی بار دیگر اوج می‌گیرد.»
او ادامه داد: «مدت زمان 111 دقیقه برای «جیغ 4» خیلی زیاد است، اما سه فیلم قبلی هم همین طور بودند، پس طرفداران پر و پا قرص اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند. تلفیق چند نسل از بازیگران به اندازه کافی در فیلم جواب داده، هرچند نو کمبل تقریبا تا نقطه اوج داستان کار چندانی ندارد انجام بدهد.»
الیزابت وایتزمن از نیویورک دیلی نیوز، «جیغ 4» را که اولین فیلم این مجموعه پس از 11 سال است، «مانده» توصیف کرد.
او نوشت: «پس از یک شروع نویدبخش که در آن به بهترین شکل از آنا پاکوئین و کریستن بل استفاده شده، کارگردان و فیلمنامه‌نویس (کوین ویلیامسن) به حربه‌های قدیمی خود پناه می‌برند، انگار که هیچ وقت از آن دل نمی‌کنند و این مایوس‌کننده است.»
او در ادامه نوشت: «تکیه بر کلیشه‌های آشکار انگار دیگر طنزآمیز نیست و با وجود چند لحظه تکان‌دهنده، ضرب‌آهنگ کند فیلم باعث می‌شود وقت زیادی بین حماقت و ترساندن صرف شود. کریون و ویلیامسن برای نو کردن مدل خود کار زیادی انجام نداده‌اند. این مجموعه که زمانی بسیار تند و تیز بود اکنون به شکلی آشکار کهنه به نظر می‌رسد.»
فلیم اونیل هم در گاردین از «جیغ 4» به عنوان فیلمی «دلسردکننده»‌یاد کرد و نوشت: «این فیلم نه ترسناک است و نه مفرح»
اونیل افزود: «در حالی که اولین «جیغ» فیلمی زیرکانه بود و برداشتی طنزآمیز از فیلم‌های اسلشر داشت، دنباله های «جیغ» به سرعت در همان دامی افتادند که دیگر فیلم‌های متاثر از آن افتادند.»
از سوی دیگر، بتسی شارکی در لس آنجلس تا این حد سخت‌گیرانه به فیلم نپرداخته است. او نوشت: «تازه‌‌ترین فیلم «جیغ» راهی پیدا می‌کند که هم از فیلم‌های قبلی عقب نیفتد و هم با استفاده از شیوه‌های جدید به نوع جدیدی از ترس‌آفرینی برسد.»
اولین «جیغ» سال 1996 اکران شد و در دنیا بیش از 170 میلیون دلار فروش داشت. «جیغ 2» سال 1997 بیش از 170 میلیون دلار فروخت و «جیغ 3» سال 2000 حدود 160 میلیون دلار به دست آورد.
قصه اصلی سری فیلم‌های «جیغ» درباره یک قاتل زنجیره‌ای روانی است که لباس هالووین به تن دارد و می‌کوشد دختری جوان بنام سیدنی پرسکات (کمبل) و دیگر افراد مرتبط با زندگی او را بکشد. دیوید آرکت و کورتنی کاکس دیگر بازیگران این مجموعه هستند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی