عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

طرز تهیه كیک كره ای

طرز تهیه كیک كره ای

مواد لازم:

آرد

2 پیمانه

تخم مرغ

3 عدد

پودر قند

یك پیمانه

روغن جامد یا كره

4/3 پیمانه

شیر

نصف پیمانه

بیكینگ پودر

2 قاشق مرباخوری

وانیل

2/1 قاشق چایخوری

اسانس دلخواه مانند رنده پوست پرتقال

به میزان دلخواه

پودر كاكائو

2قاشق غذاخوری

 
طرز تهیه:
ابتدا زرده و سفیده تخم مرغها را جدا كنید و با همزن خشك و تمیز سفیده ها را بزنید تا كاملاً كف كند، سپس در ظرف دیگری كره یا روغن جامد را با همزن می زنیم تا نرم و یكنواخت شود . سپس پودرقند را اضافه كرده و مجدداً با همزن میزنیم.
 
بعد زرده ها را یكی یكی اضافه كرده و با همزن می زنیم وانیل و اسانس مورد نظرتان (مانند پوست پرتقال یا پودر زنجبیل یا دارچین یا پودر جوز هندی) را هم میافزائیم و مخلوط میكنیم. سپس نصف آرد را كه حتماً الك كرده ایم به همراه بیكینگ پودر و نصف شیر به این مخلوط اضافه می كنیم و تمام مواد را مخلوط می كنیم. سپس باقیمانده آرد و شیر را اضافه كرده و مخلوط می كنیم.
 
در پایان سفیده ها را هم می افزائیم و با چنگال به آرامی با بقیه مواد و در یك جهت مخلوط می كنیم. فالب مورد نظرمان را كه بهتر است مستطیل شكل و دارای دیواره های بلند باشد چرب كرده و مقداری آرد داخلش می پاشیم ، در صورتیكه مایلید كیك كشمشی داشته باشید در آخر به همراه سفیده مقداری كشمش پلویی را كه از قبل خیس كرده اید هم به مواد كیك بیفزائید.

نصف مواد را در قالب بطور یكنواخت میریزیم سپس كاكائو را با بقیه مواد مخلوط كرده و روی مایه سفید رنگ در قالب كیك می ریزیم. قالب را در فر كه از قبل گرم كرده ایم قرار می دهیم. حرارت فر هم باید تقریباً 175 درجه سانتی گراد باشد.

پس از نیم ساعت یك چاقوی تمیز را در كیك فرو می كنیم اگر چیزی به آن نچسبید كیك حاضر است. می توانیم روی كیك را با پودر قند یا خامه تزئین كنیم.