عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

لبخند زیبا حق طبیعی و مسلم شماست

لبخند زیبا حق طبیعی و مسلم شماست
راه هایی برای داشتن دندان هایی سفیدتر دندان ها به مرور زمان و با افزایش سن، رنگ می گیرند. همچنین بعضی از غذاها، نوشیدنی ها، دهان شویه ها و داروها نیز باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند. در ادامه به راه هایی ساده برای داشتن دندان ها و لبخندی سفید اشاره می شود.

● سفیدکننده های خانگی شما می توانید تغییر رنگ های سطحی را خودتان بردارید. تعدادی از محصولات سفیدکننده شامل «کیت های سفید کننده دندان»، «نوارهای سفید کننده» و «خمیردندان های سفیدکننده» توانایی از بین بردن رنگ های سطحی روی دندان را دارند. اما برای از بین بردن تغییر رنگ های عمقی تر که به ساختمان دندان نفوذ کرده اند باید به دندانپزشک مراجعه کنید. «کیت های سفیدکننده» برای درمان تغییر رنگ های جزیی، مانند تغییر رنگ ناشی از قهوه و چای موثرند.

 
«نوارهای سفیدکننده» نیز نوارهایی بسیار نازک اند که با چشم به سختی دیده می شوند و برای تاثیرگذاری باید به مدت یک هفته و روزی پنج دقیقه استفاده شوند. استفاده از آنها برای بیش از یک هفته توصیه نمی شود. «خمیردندان های سفیدکننده» نیز حاوی مواد شیمیایی و ذرات ساینده هستند که استفاده از آنها برای بیش از یک هفته توصیه نمی شود.

● درمان های سنتی برای سفید کردن دندان ها بعضی از افراد هنوز هم از درمان های خانگی قدیمی برای سفید کردن دندان ها استفاده می کنند. استفاده از مخلوطی از جوش شیرین و خمیردندان و مسواک زدن دندان ها با استفاده از این ترکیب می تواند موثر باشد.

● مواد غذایی که دندان ها را سفیدتر می کنند بعضی از مواد غذایی مانند کرفس، سیب، هویج و گلابی در سفید کردن دندان ها موثرند. جویدن آدامس های بدون شکر هم بسیار مفید است. این مواد غذایی باعث تحریک ترشح مقادیر زیادی بزاق می شوند. این بزاق اضافی مانع از ایجاد پوسیدگی دندان و تغییر رنگ ناشی از پوسیدگی دندان ها می شود.

● مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند بعضی از مواد غذایی باعث بدرنگ شدن دندان ها می شوند. یک راه ساده برای اینکه بفهمیم کدام غذا دندان ها را رنگ می کند، وجود دارد؛ «هر غذایی که یک پارچه کتانی سفید را رنگ می کند باعث تغییر رنگ دندان ها هم می شود.»

 
چای، قهوه، شربت های میوه، شاتوت، زغال اخته، چغندر، شراب قرمز و نوشابه های انرژی زا نمونه هایی از موادی هستند که به مرور زمان و با استفاده طولانی مدت، باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند. پیشنهاد می شود پس از مصرف این مواد دندان هایتان را مسواک بزنید یا حداقل دندان هایتان را با آب بشویید.

● سیگار و دخانیات نیکوتین موجود در دخانیات باعث ایجاد تغییر رنگ های قهوه یی روی دندان ها می شود که با مسواک زدن به سختی برداشته می شوند. سیگار کشیدن همچنین باعث بوی بد دهان، التهاب لثه و همچنین سرطان دهان می شود.

● داروها بعضی داروها مانند آنتی هیستامین ها، داروهای ضدافسردگی، دهان شویه های کلرهگزیدین و ستیل پریدینیوم و همچنین آهن و فلوراید اضافی نیز باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند. آنتی بیوتیک تتراسایکلین چنانچه در دوران حاملگی توسط مادر مصرف شود یا در سال های اولیه پس از تولد به کودک داده شود نیز باعث تغییر رنگ دائمی دندان می شود.