عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

19 بازی مناسب برای بچه‌های 1 تا 4 ماهه

مجموعه : سبک زندگی
19 بازی مناسب برای بچه‌های 1 تا 4 ماهه
بازی‌هایی که بدون استفاده از اسباب‌بازی خاصی توسط والدین قابل اجراست و کمک به بهتر شدن روند تکامل کودکان می‌شود. شامل این مواردند:

1- هنگام شیردادن، تعویض پوشک یا بغل‌کردن شیرخوار با او صحبت كنید. ممکن است او معنی حرف‌های شما را نفهمد ولی از شنیدن صدای شما احساس آرامش می‌کند.

2- وقتی در پاسخ به حرف‌زدن با شما آرام می‌شود یا حرکت خود را متوقف می‌کند، آفرین به او بگویید و او را بغل کنید.

3- نوبتی با شیرخوار از خود صدا درآورید: آ، اِ، اُ، اَ اگراو تکرار کرد شما نیز ادای او را درآورید.

4- حتی اگر بلد نیستید برای او آواز بخوانید و اجازه بدهید به صدای آهنگ کلام شما در آرامش گوش کند. تکرار سیلاب‌ها و حروف به او در شنیدن و درک کردن کمک می‌کند.

5- در حالی که او را در بغل گرفته‌اید به آرامی با صدای موزیک رادی یا آواز خودتان او را مانند الاکلنگ حرکت دهید یا به چپ و راست تکان دهید.

6- یک آینه ترجیحا فلزی و نشکن مقابل شیرخوار قرار دهید تا خودش را مقابل آن ببیند، شروع به حرف‌زدن با وی کنید. این کار سبب تحریک بینایی کودک می‌شود و او از انعکاس تصویر خودش لذت می‌برد.

7- یک جوراب را روی انگشتان خود بکشید و جلوی صورت او را بگیرید. وقتی انگشتان خود را بالا و پایین می‌برید، او را با نام خودش صدا کنید. وقتی توجه او جلب شد، شکل حرکت دست را عوض کنید و حرکت جدیدی را شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که حرکت دستان شما را تعقیب می‌کند.

8- وقتی شیرخوار به پشت خوابیده یک عروسک رنگی را بالای سر او به طوری که در خط دیدش قراربگیرد؛ بگذارید و آن را به آرامی تکان دهید. او می‌تواند با چشم‌هایش حرکت آرام عروسک را تعقیب کند.

9- در حالت خوابیده به پشت انگشتان، پای او را لمس کنید و قلقلک دهید و برایش شعر بخوانید. این کار را برای همه انگشتان هر دو پا جداگانه تکرار کنید.

10- او را به شکم روی دستتان بخوابانید و با دست دیگر مانع از افتادن او شوید. با ملاطفت او را به جلو و عقب و چپ و راست مانند گهواره تکان دهید. هرچه بزرگ‌تر می‌شود می‌توانید در اتاق راه بروید تا تصاویر بیشتری را ببیند.

11- شیر خوار را در بغل بگیرید و یک جغجغه را یک طرف صورت او به صدا درآورید و بعد از مدتی به سمت مقابل صورت ببرید. به تدریج سرعت حرکت چپ به راست را زیادتر کنید. او در جست‌وجوی صدای جغجغه سرش را حرکت می‌دهد.

12- شیرخوار را به شکم روی فرش یا پتو بخوابانید و سر او را تا وقتی خودش بی‌قراری نمی‌کند به سمت چپ و راست بچرخانید. کنار او دراز کشیده و با او حرف بزنید. هر روز این مدت را قدری طولانی‌تر کنید. وقتی به تدریج بزرگ‌تر می‌شود، می‌تواند سر خود را بلند کند و از دست‌هایش برای نگه‌داشتن سر استفاده می‌کند. این کار مقدمه‌ای برای غلتیدن است.

13- او را به پشت بخوابانید و با صدا درآوردن هر بار قسمتی از پاها و دست‌های او را بگیرید و رها کنید. هر چه بیشتر این کار را بکنید او لذت بیشتری می‌برد و منتظر حرکت بعدی شما می‌شود.

14- وقتی با او به بیرون از منزل می‌روید هرچه می‌بیند را برایش توضیح دهید هر چند او متوجه بسیاری از حرف‌های شما نمی‌شود ولی تون صدای شما را به خوبی درک می‌کند.

15- کتاب‌های ساده جلویش بگیرید و برایش بخوانید. اگر چه او موضوع را درک نمی‌کند ولی از اینکه به شما گوش می‌دهد لذت می‌برد.

16- با ماژیک سیاه شکل‌های ساده‌ای روی کاغذ سفید بکشید و آنها را در فاصله 20 تا30 سانتی‌متری صورت او بگیرید تا آنها را ببیند. به تدریج شکل خطوط را بیشتر کنید و از کشیدن یک خط صاف، تیک، دایره، به علاوه و…کار را پیچیده‌تر کنید.

17- جغجغه را جلویش تکان دهید و اجازه دهید او آن را بگیرد و برای لحظه‌ای در دست خود نگه دارد.

18- او را در بسترش بخوابانید و دست‌ها و پاهایش را لمس کنید و برایش آواز بخوانید.

19- در حالت خوابیده به پشت با فاصله حدود 20 تا 30 سانتی‌متری از وی به طوری که شما را ببیند برایش ادا درآورید. به عنوان نمونه زبانتان را بیرون بیاورید یا دهانتان را باز کنید. به تدریج اندام‌های دیگر بدن را تکان دهید. او از شما تقلید خواهد کرد.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی