عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

اظهار نظر جنجالی یک نویسنده معروف درمورد زنان

اظهار نظر جنجالی یک نویسنده معروف درمورد زنان
وی.اس. نایپل نویسنده برنده نوبل ادبیات روز پنجشنبه پس از اظهار نظر عجیبش درمورد نویسندگان زن مورد انتقاد قرار گرفت.

او هیچ نویسنده زنی – حتی جین آستن-  را در حد نویسندگان مرد ندانست و دلیل این مسئله را هم احساساتی بودن» زنان عنوان کرد.

نایپل که متولد ترینیداد است و با جنجال غریبه نیست، گفت که آثار نویسندگان زن نسبت به آثار مردان سطح پایین‌تری دارند و بخشی از آن به دلیل «رئیس کل نبودن» زنان در خانه است.

او در گفت‌وگو با «استاندارد» روزنامه عصر لندن گفت: «نویسندگان زن متفاوت هستند، کاملا فرق دارند. متنی جلویم بگذارید، یکی دو پاراگراف آن را که بخوانم می‌فهمم نویسنده زن است یا مرد. اما از نظر من آن​ها در حد مردان نیستند.»

این نویسنده 78 ساله، سال 2001 برای مجموعه آثارش، از جمله رمان مشهور نیمه ‌زندگینامه‌ای «خانه‌ای برای آقای بیسواس» برنده نوبل ادبیات شد. او گفت این مسئله به دلیل «احساساتی بودن زنان و دید بسته آنها به دنیا» است.

به گفته نایپل، «این نکته برای زنان اجتناب‌ناپذیر است؛ آنها در خانه رئیس کل نیستند و این مسئله به نوشته آنها هم سرایت می‌کند. ناشر آثار من که قدرت تشخیص‌اش به اندازه دبیری‌اش خوب بود وقتی نویسنده شد از دست رفت. همه‌اش این حرف‌های بی‌ربط فمنیستی می‌نوشت. البته از این حرف منظور بدی ندارم.»

نایپل در پاسخ به این سوال که آیا نویسنده زنی در سطح نویسندگان مرد می‌شناسد، گفت: «فکر نکنم.» او انتقادات شدیدی را هم نثار جین آستن، نویسنده مطرح قرن نوزدهم و نویسنده آثار محبوبی چون «غرور و تعصب» کرد و گفت: «اصلا نمی‌توانم با نگاه احساساتی او و برداشت احساساتی‌اش از دنیا کنار بیایم.»

این صحبت‌ها موجب خشم ناشر قدیمی آثار نایپل و نویسنده مطرح بریتانیایی این روزها شد. دیانا آتیل که چندین جایزه ادبی نیز برده است، درمورد نایپل گفت: «به نظر می‌رسد عقلش را دارد از دست می‌دهد.»

آتیل افزود: «همیشه به آزار دادن دیگران تمایل داشت… حرف‌هایش خیلی مضحک است. من به کنار، فقط کافی است به نویسندگان زنی چون جرج الیوت (شاعر زن که با نام مستعار مردانه می‌نوشت) و جین آستن فکر کنید. نمی‌شود حرف‌هایش را جدی گرفت.»

ناشر نایپل در آخر گفت: «وقتی از او پرسیده شد حس درونی‌اش چیست به نظرم آمد حس درونی او فقط حماقت است.»

نایپل که ساکن بریتانیاست در گذشته هم جنجال راه انداخته بود، او کشورهای رهایی‌یافته از استعمار را «جوامع نیم​پز» خوانده بود.

این نویسنده همچنین با پل ترو، رفیق صمیمی‌اش سالها قهر بود که این مسئله چند روز پیش در جریان جشنوراه ادبی هی-آن-وی با دوستی آن دو نفر به خیر و خوشی خاتمه یافت.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی