";s:10:"write_time";i:1503242591;s:10:"expired_in";i:30;s:12:"expired_time";i:1503242621;}http://www.irannaz.com/news_detail_13021.html" target="_blank">نتایج جالب اخلاقی ازدواج کردن آقایون (طنز)
طنز، گفت و گویی پیرامون ازدواج

گرانترین دوربین عکاسی دنیا + عکس

مجموعه : گوناگون
گرانترین دوربین عکاسی دنیا + عکس
یک دوربین بسیار کمیاب با حدود 90 سال سن که همچنان به خوبی کار می کند در یک حراجی در وین به قیمت 1.32 میلیون یورو به فروش رفت و به گرانترین دوربین عکاسی دنیا تبدیل شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، 28 ماه می گذشته، در حراجی کالری "ویست لیخ" یک دوربین مارک "لیکا" سری 0 با شماره سریال 107 تولید سال 1923 عرضه شد.
هرچند این دوربین عکاسی حدود 90 سال عمر کرده است اما در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و هنوز کار می کند.
پیش از شروع حراج، سازمان دهندگان آن پیش بینی می کردند که این دوربین با قیمت حداکثر 500 هزار یورو به فروش برسد، درحالی که در پایان حراج یک مجموعه دار چینی این دوربین عکاسی را به قیمت 1.32 میلیون یورو خریداری کرد.
این هفتمین دوربین از مدل "لیکا سری 0" است. در سال 1923 از این مدل تنها 25 نمونه برای آزمایش در بازار تولید شد.

دو سال بعد در سال 1925، شرکت "لیتز" در شهر کوچک "ویتزلار" آلمان عرضه تجاری "لیکا سری A" را آغاز کرد. در مدت زمان کوتاهی این مدل به دلیل سبکی ویژه و توانایی بالا در شکار نور طبیعی توانست تحولی در دنیای عکاسی به وجود آورد.

براساس گزارش Gadget Review ، معروفیت افسانه ای این مارک آلمانی و کیفیت فنی بالای این محصول که حتی پس از 90 سال هنوز کار می کنند دلایل خوبی بودند که دهها مجموعه دار از تمام دنیا به وین بیایند و این جواهر فناورانه قدیمی را به گرانترین دوربین دنیا تبدیل کنند.

از سراسر وب

بیشتر بخوانید

پربیننده ترین مطالب

بیشتر بخوانید

گالری عکس بازیگران

بیشتر بخوانید

دیگر مطالب بخش گوناگون

بیشتر بخوانید

پربیننده ترین مطالب ایران ناز

عکس های خنده دار و طنز

ایستگاه زیبایی و فشن

مطالب خواندنی و جالب

گذاشتن عجیب تریت تخم مرغ دنیا توسط مرغ چینی!! واکنش جالب امین زندگانی به آتش گرفتن ماشینش (عکس) فروش عکسهای مستهجن دختر 4 ساله توسط مادرش

گالری عکس های دیدنی و جالب

عکسهایی از شباهت عجیب بازیگران هالیوود به یکدیگر عکس هایی باورنکردنی از پیوند صورت سگ به انسان! عکس : بهشت یا جهنم؟ انتخاب کنید!