عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

اسیدپاشی به دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ ‌برتر فوتبال

مجموعه : مجله خبری روز
اسیدپاشی به دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ ‌برتر فوتبال
حجت‌الاسلام علیپور دبیر فعلی منشور اخلاقی سازمان لیگ ‌برتر فوتبال و معاون فرهنگی سابق فدراسیون فوتبال که امروز به دلیل برخی مسائل با حواشی زیادی سروکار دارد.
وی معتقد است بعد از اینکه اسامی برخی از متخلفان در فوتبال از مجرای منشور اخلاقی اعلام و این نام‌ها در رسانه‌ها منتشر شد، بسیاری به دنبال حذف او بودند اما از آن‌جا که این کار شدنی نیست و این‌که دبیر منشور کماکان بر اعتقادات خود استوار است، برای انجام این کار از هر روش ممکن و غیرممکنی استفاده می‌کنند تا به نتیجه برسند. در این مدت نیز شکایات زیادی از وی شده که تمامی آن‌ها پاسخ داده شده است.
به گفته او تمامی کسانی که به وی تهمت‌زده، او را زیر سؤال برده و از او شکایت کرده‌اند، خود محکوم هستند و می‌بایست در دادگاهی جوابگو باشند. علیپور عقیده دارد مسائلی که در آلمان رخ داد نه تنها وی را از زیر سؤال نمی‌برد بلکه موجب شده تا حقانیت او نیز به اثبات برسد. چرا که در این مدت سازمان بازرسی کل کشور به کرات پرونده جام‌جهانی را بررسی کرده و هیچ‌گونه موردی نیافته است.
دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ که در گذشته به عنوان معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کرد، در دوران برگزاری مسابقات جام‌جهانی 2006 آلمان اتفاقاتی را رقم زد که تا به امروز بسیاری از اهالی فوتبال پیگیر آن هستند. چندی پیش یکی از اهالی فوتبال طی شکایتی مدعی شد که وی در این دوران مشکلاتی به وجود آورده و این موضوع رسانه‌ای شد.
 
اما این تنها شکایاتی نبود که از دبیر منشور اخلاقی سازمان لیگ دراین سال‌ها شده است. به گفته خودش شکایات دیگری نیز از او به عمل آمده است. برای پی بردن به اصل موضوع گفت‌وگویی با او انجام دادیم که سرشار از فراز و نشیب‌ها و ناگفته‌هاست.

شایعاتی مبنی بر شکایت از شما شده است. آیا این موضوع صحت دارد؟
یک فردی مسئله را مطرح کرد، به من تهمت زد و حالا نیز در دادگاه باید جوابگو باشد. در سال 85 نیز یک‌بار او را بخشیدم و الان هم برخی با من تماس گرفتند که او اشتباه کرده اما این‌بار دیگر باید جواب او را بدهم چرا که برخی از دوستان می‌گویند چرا جواب او را نمی‌دهی مگر ضعفی داری؟

تا به امروز از گوشه و کنار به طرق مختلف درباره من صحبت شده. مثلاً آقای دادکان در برنامه صندلی داغ اعلام کرده بود که منشور اخلاقی من‌درآوردی است. من هم برای او یاداشتی نوشتم که شما به عنوان یک فرد باسواد که نیازی به مترجم ندارید، می‌توانید به سایت فیفا مراجعه کید و درباره منشور اخلاقی مطالعه کنید. هر چند من هم می‌توانم تخلفات آقایان را بیان کنم و بگویم در زمان فلانی فردی که به عنوان مشاور استخدام می‌شد بعدها از فلان تیم 30 میلیون می‌گرفت و غیره، یا اینکه فلان تیم چندتا بخوره و…

چرا این مسائل را بیان نمی‌کنید؟
نمی‌خواهم جریان ارزشی ورزش زیر سؤال برود. اما بعضی‌ها فکر می‌کنند من نمی‌توانم. مثلاً دکتر ادعای مردانگی دارد و … و افراد دیگری 4 سال گفتند که بلیت‌های مسابقات را علیپور برداشته است اما ما یک ستاد بودیم که 90 میلیون واریز کردیم به حساب فدراسیون برای خرید 300 بلیت. 300 بلیت دادند و ما 238 نفر را به جام‌جهانی بردیم اما 186 بلیت به ما دادند. آدم‌هایی مثل اصفهانی و اکیپ آن‌ها را بردیم، چرا تا به امروز صحبت نمی‌کردند؟!

 
دادکان مثل این‌که از فدراسیون چکی می‌خواست و کارش گیر بود، گفت علیپور به غیر از بلیت خودش بلیت هیچ فرد دیگری را در دست نداشت. من می‌توانستم بگویم که بلیت‌ها دست برخی آقایان بوده است اما ما با هم نون و نمک خوردیم و هیچ‌وقت به خاطر یک اتفاق تمام مسائل را زیر سؤال نمی‌برم.

اما وقتی از شما شکایت شده برای رفع اتهام می‌بایست مستنداتی داشته باشید.
مستندات موجود است و می‌توانیم این مستندات را اعلام کنیم که این کار در دادگاه روحانیت انجام شده است.

به نظر می‌رسد بارها به دادگاه روحانیت دعوت شده‌اید. هنوز هم دراین دادگاه ابهاماتی وجود دارد؟
چند شکایت از من شده که این شکایات را در دادگاه روحانیت جواب دادم. یکی از آن‌ها شکایتی بوده که جلالی از من داشته است.

تا چه میزان وجود منشور اخلاقی در این مسائل دخیل است؟
از زمانی که منشور اخلاقی برخی افراد را محروم کرد بسیاری با من دشمن شدند. حتی باعث شد تا آن‌ها برای من خط و نشان بکشند. تا جایی که یک روز یکی از کسانی که محروم شده بود پیش من آمد و گفت آن روز که من شیشه آبی در دست داشتم سعی کردم شما را کور کنم.

 
آن شیشه آب نبود بلکه شیشه اسید بود. می‌خواستم توی چشم شما بپاشم، چون دیگر راهی برای مقابله با شما نداشتم. کارهای دیگری هم انجام دادند تا من و عزیز محمدی را از صحنه بیرون کنند. کارهای غیراخلاقی زیادی می‌خواستند انجام دهند؛ ‌مثل این‌که خبرنگارهایی را سر راه ما قرار می‌دادند و حتی می‌دانستند در زندگی ما چه می‌گذرد.
 
اما این‌ها گفتنی نیست و نمی‌توان بیان کرد. من منتظرم زمانی که حکم دادگاه اعلام شد درباره این مسائل مفصل صحبت کنم. بعد از رأی دادگاه از افرادی صحبت می‌کنم که تخلفات به مراتب سنگین‌تری داشته‌اند و برون گود نشسته‌اند.

در زمان جام‌جهانی چه اتفاقاتی رخ داد که امروز از شما شکایت کرده‌اند؟
مسائل مختلفی وجود داشت که مستندات آن نیز موجود است. اجازه بدهید در دادگاه تمام این مستندات را ارائه کنیم و بعد از آن درباره کسانی که در این ماجرا‌ها حضور داشته‌اند به گفت‌وگو بنشینیم. الان برای بیان برخی مسائل زود است.