عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

سرنوشت شوم دخترکی 7 ساله

سرنوشت شوم دخترکی 7 ساله
ایران:هشتم دی 89 مأموران كلانتری 161 ابوذر از مرگ مشكوك دختر 7 ساله‌ای به نام «ثنا» در یكی از مجموعه‌های ورزشی جنوب غرب تهران باخبر شدند.
 

با گزارش موضوع به بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 18 – یافت‌آباد – دستور انتقال پیكر بی‌جان دخترك به پزشكی قانونی برای تعیین علت اصلی مرگ صادر شد. از سوی دیگر مأموران كلانتری نیز به تحقیق از شاهدان حادثه و شناگران پرداختند.

مادربزرگ «ثنا» درباره ماجرای تكان‌دهنده مرگ نوه‌اش به پلیس گفت: «عصر امروز همراه دختر و نوه‌ام به استخر آمدیم. جلسه سوم آموزش شنای «ثنا» بود و مربی ابتدا طرز شیرجه را آموزش داد و چند نفر از شناگران هم در آب شیرجه زدند. اما نوه‌ام كه حسابی ترسیده بود جرأت پریدن در آب رانداشت.

همان موقع ناگهان خانم مربی دست بچه را گرفت و او را در قسمت عمیق استخر به داخل آب پرتاب كرد. حدود 30 ثانیه بعد و در حالی كه وحشتزده شاهد این صحنه بودیم «ثنا» به پشت روی آب قرار گرفت. او لحظه‌ای سرش را بلند كرد و دوباره بی‌حال به داخل آب رفت.

مربی كه بدون لباس شنا سرگرم آموزش بزرگسالان بود، با شنیدن هیاهو و فریادهای شناگران متوجه شد نوه‌ام بی‌حركت روی آب مانده است. اما باز هم حاضر به پریدن درون آب نشد و به سراغ میله بلندی رفت كه با آن سطح آب را تمیز می‌كنند.

بعد هم در برابر حیرت تماشاگران و بی‌قراری‌های من و مادر «ثنا»، میله را دور گردن بچه انداخت و او را به كنار استخر كشید. صورت نوه‌ام كبود بود كه چند ناجی به سراغش آمدندو به او تنفس مصنوعی دادند اما متأسفانه مؤثر نبود.

همان موقع تصمیم گرفتیم «ثنا» را با خودروی شخصی به بیمارستان برسانیم كه مانع شدند و 35 دقیقه بعد وقتی امدادگران اورژانس سر رسیدند، دختر كوچولویمان دیگر جانی در بدن نداشت.

به دنبال تشكیل پرونده قضایی، بازپرس برای كشف حقیقت و شناسایی مقصر دستور داد کارشناس مربوطه از مجموعه ورزشی بازدید كند. پس از بازبینی تأسیسات، محوطه و بخش عمیق استخر – محل سانحه – و گفت‌وگو با ناجیان و اولیای دم، كارشناس اعلام كرد: قسمت مخصوص كودكان كه در همان مجموعه ورزشی است، دارای استخر كم عمق بوده اما مربی زن، كودكان را نیز در محل شنای بزرگسالان آموزش می‌داده است.

بنابراین مدیر 40 ساله استخر به دلیل انتخاب نكردن ناجی غریق ورزیده برای مراقبت از شناگران، برقرار نكردن نظم و امنیت، رعایت نكردن آئین‌نامه فدراسیون نجات غریق و گزارش نكردن نواقص و معایب مكان ورزشی در ماجرای مرگ دختر كوچولو 30 درصد مقصر شناخته شد.

سر ناجی استخر نیز به دلیل سهل‌انگاری و توجه نكردن به وظایف ناجیان و غافل شدن از جان مردم 20 درصد، مربی 46 ساله هم به دلیل كوتاهی در حفاظت و ایمنی شناگر تحت آموزش و فعالیت وی در محیط پرخطر 20 درصد و 3 غریق نجات دیگر نیز به اتهام كوتاهی در انجام وظیفه هر یك 10 درصد مقصر شناخته شدند.بدین ترتیب برای هر یك از متهمان به اتهام قتل شبه عمد قرار مجرمیت صادر و پرونده به شعبه 1151 دادگاه عمومی جزایی تهران فرستاده شد.قاضی دادگاه نیز پس از دریافت آخرین دفاعیات متهمان هر یك از آنان را به میزان حضورشان به پرداخت دیه زن مسلمان – براساس نرخ ماه حرام – و جزای نقدی در حق صندوق دولت محكوم كرد.

پس از صدور این حكم، پدر «ثنا» با اعتراض شدید نسبت به حكم دادگاه خواستار مجازات شدیدتر برای عاملان مرگ فرزندش شد. وی با ارسال لایحه‌ای برای هیأت قضایی شعبه 39 دادگاه تجدیدنظر استان تهران نوشت: هر چند پزشكی قانونی علت اصلی مرگ تنها فرزندم را «غرق شدگی» اعلام كرده، اما در كالبدشكافی با صراحت به شكستگی مهره‌های گردن دخترم اشاره شده است. دادگاه در رابطه با مرگ دخترم مثل یك حادثه عادی برخورد كرده، در حالی كه فرزند 7 ساله‌ام بر اثر بی‌كفایتی و بی‌توجهی یك مجموعه ورزشی به قتل رسیده و مجازات مقصران حتی كمتر از تخلفات ناخواسته و ناگهانی ناشی از رانندگی است.

قاضی «مهدی رضایی» – رئیس – و «حسین ایرانی» – مستشار – دادگاه تجدیدنظر استان تهران پس از بررسی نهایی با صدور حكم قطعی اعلام كردند از آنجا كه نحوه پرتاب قربانی در آب، مراقبت‌های زمان شنا و بیرون كشیدن شناگر به گونه‌ای بوده كه حتی منجر به شكستن مهره‌های گردن او شده است، مجازات تعیین شده برای مربی متناسب با جرم او نیست و با حذف جزای نقدی 300 هزار تومانی، او را به 3 ماه و یك روز حبس تعزیری محكوم كردند.