عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

ناخن

 اگر می خواهید ناخنهای سالم و مرتبی داشته باشید روزی 5 دقیقه ناخنها را در روغن زیتون گرم یا سرکه انگور قرار دهید. روغن زیتون و سرکه ناخنها را مقاومتر می کند و مانع از شکستن فوری آنها می شود.

مغز و پوست لیمو ترش نیز در تقویت و سفیدی ناخنها موثر است. نصف لیمو ترش را پس از آنکه مقداری از آبش را گرفتید ، به ناخنها و پیرامونشان بمالید و پس از 5 تا 10 دقیقه دستها را بشویید. این کار افزون بر دوام بخشیدن به ناخنها، لکهای ناخنتان را – اگر ناخن لک داشته باشد – نیز از بین می برد. برای دوام بخشیدن به ناخنها ، از این روش نیز می توانید استفاده کنید: به مقدار مساوی عسل، روغن بادام ، زرده تخم مرغ  و نمک دریا را مخلوط کنید و ناخنها را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید. راه دیگر استحکام بخشیدن به  ناخن ها استفاده از آب آناناس و سرکه و زرده تخم مرغ است.

به این شکل که 2 قاشق سوپ خوری آب آناناس تازه را با 2 قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ و نصف قاشق چای خوری سرکه انگور مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت ناخنها را در آن قرار دهید.مادربزرگها عقیده دارند که اگر یک قاشق سوپ خوری سرکه را در یک لیوان آب بریزید و پیش از غذا بنوشید، به سلامت و دوام ناخنهایتان خدمت بزرگی کرده اید. در صورتی که خوردن سرکه به دلیلی برایتان ممکن  نیست ، از آب میوه و کمی ژلاتین آب شده نیز می توانید نوشابه مفیدی بسازید و افزون بر لذت بردن از خوردن آن ، ناخن هایتان را نیز از خطر شکنندگی در امان دارید. ویتامینهای A و ‌B و در سلامت ناخنها نقش اساسی دارند و کلسیم نیز از املاح مورد نیاز ناخنهاست. پروتیین ، آهن ، ید و پتاسیم نیز باید در همین ردیف قرار گیرند و در برنامه های غذایی به این مواد توجه لازم شود.