اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

زیبایی ناخن خود را حفظ كنید

آیا ناخنهای شما از وسط شكسته و یا كم رشد است؟ به توصیه های زیر كه توسط متخصصان گفته شده توجه كنید تا ناخنهای زیبایی داشته باشید.

1_ از وسط شكست ناخن: به جز موارد نادر مانند بیماری تیروئید و یا كم خونی، شكستن ناخن به دلیل خشكی ناخن است. دكتر لوری پولیس، مدیر بخش پوست شناسی منهتن می گوید: به طور مداوم ناخنهای خود را با كرمها و روغنها چرب كنید و شبها از دستكش استفاده كنید. این گرمای حاصل از دستكش باعث می شود كرم مؤثرتر واقع شود و اما روشهای دیگر برای جلوگیری از نصف شدن و شكستن ناخن وجود دارد. اگر از لاك استفاده می كنید، گاهی این كار را نكرده و بین دو بار استفاده فاصله بیندازید (لاك مانعی ایجاد می كند كه نمی گذارد مرطوب كننده تأثیر خود را بر ناخن بگذارد). در حین شست و شو و نظافت منزل از دستكش استفاده كرده و از استون برای پاك كردن لاك از ناخن استفاده نكنید و در یك جهت لاك بزنید. اگر موج وار لاك بزنید، ناخن ضعیف می شود.

 

2_ موجدار بودن ناخن یا ناهموار بودن آن: پیشگیری از این حالت كه در اثر تغییرات فیزیولوژیكی در بدن به وجود می آید (هرچیزی مثل تب بالا، ضربه به ناخن و استرس) مشكل تر است. سعی كنید از استرس به دور باشید. در این صورت می توانید با یك سوهان نرم این ناهمواریها را از بین ببرید و یا دست كم كاهش دهید.

 

3_ رشد كند ناخن: هورمونها و سوخت و ساز بدن دو عاملی هستند كه شما كنترل كمی بر آنها دارید و همین دو عامل نیز میزان رشد ناخنها را تعیین می كنند و بدتر آنكه مصرف مقدار زیاد ویتامینها نیز نمی تواند موجب رشد سریع آنها شود، اما راهكاری هست كه می توانید آن را به كار ببندید: رژیم غذایی كه در آن پروتئین كمی وجود داشته باشد، رشد را كند می كند، پس سعی كنید در غذای خود از این ماده ضروری استفاده كنید. همچنین می توانید با برق انداختن به ناخن یا لاك زدن و كوتاه نگاه داشتن آن از شكستن ناخنهایتان جلوگیری كنید.