اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

گران ترین تیغ اصلاح جهان به تیزی یاقوت +عکس

مجموعه : مجله خبری روز
گران ترین تیغ اصلاح جهان به تیزی یاقوت +عکس
به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل گران قیمت‌ترین تیغ اصلاح جهان به قیمت یکصد هزار دلار که به دو تیغ ساخته شده از یاقوت مجهز است به فروش گذاشته شد.
 
گران ترین تیغ اصلاح جهان به تیزی یاقوت +عکس

محققان برای ساخت این تیغ اصلاح سه سال وقت گذاشته‌اند و برای آن دسته‌ای با جنسی از ایریدیوم خالص ساخته‌اند. ایریدیوم در شیمی به عنوان مقاوم‌ترین فلز پلاتینیومی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی شناخته می‌شود و به ندرت و در شهاب سنگ‌های آسمانی یافت می‌شود.

دو تیغه اصلاح این تیغ اصلاح از جنس یاقوت سفید است که در آزمایشگاهی متعلق به شوروی سابق در جمهوری اکراین به دست آمده است.

 
گران ترین تیغ اصلاح جهان به تیزی یاقوت +عکس

تنها ۸۰ اتم در لبه تیز این تیغ‌های اصلاح وجود دارد که به نازکی برابر یک ده هزارم ضخامت یک موی انسان و یا بهتر بگوئیم ۵۰۰ برابر نازک‌تر از یک رشته موی انسان هستند و تیزتر از هر چیزی هستند که بشناسید.

تنها ۹۹ عدد از این تیغ اصلاح توسط کارخانه آمریکایی برایت‌لایت ساخته خواهد شد و این شرکت اعلام کرده است که تیزی این تیغ‌های اصلاح تا یکسال دوام داشته و با سرویس رایگان این شرکت تیزی آن برای ده سال تضمین خواهد شد.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که هر یک از این تیغ‌های اصلاح از قویترین، بهترین و پایدارترین جنس‌های موجود ساخته شده است.