اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

کشف بزرگترین و عجیب ترین قارچ در چین + عکس

مجموعه : مجله خبری روز
کشف بزرگترین و عجیب ترین قارچ در چین + عکس
این قارچ و هاگدانش طولی برابر 10 متر، عرضی برابر 80 سانتیمتر و وزنی برابر نیم تن دارد. این ابعاد رکورد بزرگترین قارچها را که پیش از این به قارچهایی در انگلستان اختصاص داشتند شکسته و رکوردی جدید را به ثبت رسانده است.

محققان آکادمی علوم چین در حال مطالعه بر روی قارچ های موجود بر روی پوسیدگی چوب بودند که موفق به مشاهده این گونه جدید از قارچها شدند. در ابتدا به دلیل بزرگ بودن بیش از حد انتظار محققان نتوانستند هویت واقعی این قارچ را درک کنند. این قارچ F.ellipsoidea نام داشته و با نام قارچهای دیواری نیز شناخته می شوند.

 
کشف بزرگترین و عجیب ترین قارچ در چین + عکس

طول عمر این قارچ نسبت به بسیاری از دیگر انواع قارچها بیشتر است و می تواند برای چندین سال به حیات خود ادامه دهد و این عامل اصلی رشد قارچ در چنین ابعاد عظیمی است. این قارچ که بر روی درختی فرو افتاده رشد کرده بود، از چوبهای در حال پوسیدن درخت به عنوان منبع غذا استفاده می کرده است.

هاگدانهایی مانند آنچه در قارچهای خوراکی و سمی دیده می شوند، عامل اصلی در تولید مثل و ایجاد نسلهای متعدد از قارچها هستند. هاگدان عظیم F.ellipsoidea به رنگ قهوه ای بوده و طولی برابر 10.58 متر دارد.

بر اساس گزارش بی بی سی، وزن کلی این هاگدان 500 کیلوگرم بوده و می تواند 450 میلیون هاگ را در خود نگه دارد. رکورد پیشین بزرگترین قارچ و هاگدان در سال 2003 به ثبت رسیده است. این قارچ شعاعی برابر 150 سانتیمتر داشت و محیط بیرونی آن 425 سانتیمتر بود.