عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

نامه اوباما به دخترانش: می‌خواهم شما همچون این سگ مهربان باشید

نامه اوباما به دخترانش: می‌خواهم شما همچون این سگ مهربان باشید
اوباما در کتاب «برای تو می‌خوانم، نامه‌ای به دخترانم» برای آموزش مهربانی از موجودی به نام سگ یاد کرده است و می‌گوید: «مدتی پیش یک سگ پرتغالی را دیدم که بسیار مهربان بود و می‌خواهم شما همچون این سگ مهربان باشید.»

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «برای تو می‌خوانم؛ نامه‌ای به دخترانم» تنها یادگاری است که باراک اوباما، چهل و چهارمین رییس جمهوری آمریکا برای مخاطبانی که او را واقعا دوست دارند به جای می گذارد.

همه آنچه که اوباما می خواهد به دخترانش بگوید در کتاب «نامه ای به دخترانم» با 13 شخصیت آمریکایی به عنوان اسطوره آمده است و نویسنده یعنی باراک اوباما با باور اینکه مدل سازی در تربیت فرزندانش نقش به سزایی دارد این 13 شخصیت آمریکایی را الگویی از آنچه که می خواهد آموزش می‌دهد، خلق کرده است.

 
این کتاب که در 200هزار نسخه در آمریکا و هزار نسخه در فرانسه منتشر شده است سخنان عاشقانه ای است که مخاطب اصلی آن «مالیا و ساشا» یعنی دختران اوبامای رییس جمهور هستند. داستان این 13 نفر برگرفته از اسطوره هایی است که عمرشان به 250 سال گذشته باز می گردد و پیغام اصلی آن دعوت دختران اوباما به افتخار درباره آمریکایی و سیاهپوست بودنشان است.

 
در واقع موضوعات اصلی کتاب همان شعارهایی است که به واسطه آن باراک اوباما مسند ریاست جمهوری را در آمریکا بدست آورد: بخشش، آزادی، بزرگی روح، هوشیاری و اعتماد به نفس از صفات هر یک از شخصیت های کتاب است که به واسطه آن قهرمان شده اند.

 
آبراهام لینکلن، جرج واشنگتن، جرجیا اوکیف، بیلی هالیدی، نیل آمسترانگ و آلبرت انیشتین از جمله کسانی هستند که اوباما آنها را برای قهرمان سازی در کتابش برگزیده است. پیغام صلح و صبر یعنی همه آنچه که هیچکس در دوران ریاست جمهوری آمریکا ندید و تنها برای فریب دادن آدم های ساده لوح یا کودکان به عنوان کسانی که می توانند آن را از این نویسنده بپذیرند در این کتاب آمده است.

 بزرگی، میهن پرستی، شجاعت و … درس هایی است که گویی اوباما می خواهد کودکان با احیای آن در جامعه نسل آینده این کشور را بسازند. جالب است که اوباما برای آموزش مهربانی از موجودی به نام سگ یاد کرده است و می گوید: «مدتی پیش یک سگ پرتغالی را دیدم که بسیار مهربان بود و می خواهم شما همچون این سگ مهربان باشید.»

 «برای تو می خوانم؛ نامه ای به دخترانم» سبکی شعر گونه دارد و اوباما در آن تلاش کرده با توازن شخصیتی در میان قهرمان ها تفاوت سیاه و سفید را برای آنها کمرنگ کند.