عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

هنرمندان بزرگ ایران كه در سال 87 در گذشتند

هنرمندان بزرگ ایران كه در سال 87 در گذشتند

هنرمندان بزرگ ایران كه در سال 87 در گذشتند

 

خسرو شکیبایی ( متولد 1323) یکی از مشهورترین بازیگران سینما و تئاتر ایران در اواخر تیرماه در اثر عارضه قلبی درگذشت. بازی در نقش هامون در فیلمی با همین نام ساخته داریوش مهرجویی، نام این بازیگر را در تاریخ سینمای ایران جاودانه کرد.

 

اسماعیل داور فر (متولد 1311) را همه به برای بازی در نقش دوستعلی خان سریال تلویزیونی دایی جان ناپلئون می شناختند. او که سالها به سرطان مبتلا بود، در اردبیهشت در پی سکته قلبی درگذشت.

 

نادر ابراهیمی (متولد 1315) نویسنده، تصویرگر و سینماگر ایرانی، پس از سالها بیماری در خرداد درگذشت. او یکی از پرکارترین نویسنده های ایران بود. کتاب و مجموعه تلویزیونی آتش بدون دود یکی از محبوب ترین یادگارهای اوست.

 

فرهنگ معیری (متولد 1322) گریمور قدیمی سینمای ایران به علت سکته قلبی در اردیبهشت درگذشت. او مدت ها از سرطان ریه و عوارض کبدی رنج می برد، ولی با این حال تا آخرین روزهای عمرش به صورت فعال در آموزش گریم حضور داشت.

 

علی میری (متولد 1318) بازیگر سینما و تئاتر ایران که عمده فعالیتش در سالهای پیش از انقلاب بود در یکی از روزهای آخر سال 1387 درگذشت. او بیشتر در فیلمهای کمدی بازی کرده بود و مشخصه اصلی اش لهجه غلیظ گیلکی اش بود.

 

مهری مهرنیا (متولد 1305) بازیگر با سابقه تلویزیون، تئاتر و سینمای ایران، در بهمن در سن 82 سالگی درگذشت. او سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را برای بازی در فیلم تنوره دیو از چهارمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده بود.

 

تورج نگهبان (متولد 1311) ترانه سرای بسیاری از تصنیف‌های مشهور ایرانی در مردادماه در لس آنجلس درگذشت. او در کنار ترانه سراهایی چون بیژن ترقی، اسماعیل نواب صفا و رحیم معینی کرمانشاهی به نسلی تعلق داشت که آثارشان موج جدیدی در موسیقی و تصنیف ایرانی به راه انداخت.

 

مهرداد فخیمی (متولد 1318) فیلمبردار سینمای ایران پس از چند سال بیماری در مرداد ماه درگذشت. او فیلمبردار آثاری از کاگردانانی چون بهرام بیضایی، مسعود کیمیایی، علی حاتمی، محسن مخملباف، ناصر تقوایی و…بود. فخیمی در سال های آخر عمرش کار هنری را کنار گذاشته و به شغل آزاد روی آورده بود.

 

احمد آقالو (متولد 1328) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در پی ابتلایش به سرطان مغز استخوان در آذرماه درگذشت. شخصیت کاتب در مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان یکی از ماندگارترین نقشهایی است که او بازی کرده بود.

 

در یکی از نخستین روزهای سال 1387، فریدون آدمیت، مورخ و پژوهشگر برجسته ایرانی در سن 87 سالگی در تهران درگذشت. وی عمدتاً به دلیل پژوهش بر روی تاریخ دوران نوگرایی و عصر مشروطیت در ایران شهرت داشت.

 

اردشیر محصص (متولد 1317) کاریکاتوریست و طراح ایرانی بعد از تحمل یک دوره بیماری پارکینسون، در بر اثر سکته قلبی در نیویورک درگذشت. زمانی که احمد شاملو سردبیری کتاب هفته را برعهده گرفت، طرح های اردشیر را برای چاپ پذیرفت و نامش به عنوان طراحی صاحب سبک ثبت شد. او سپس در روزنامه کیهان مشغول به کار شد.

 

رضا ارحام صدر (متولد 1302) کمدین و بازیگر تئاتر ایران در آذر ماه درگذشت. او مبتکر نوعی از نمایشهای عامه پسند بود که گه گاه در بیان طنز و هجو انتقادهای اجتماعی را نیز بازگو می کرد. پایه این نمایشها در واقع همان نمایشهای سنتی و سیاه بازی بود.

 

منوچهر احترامی (متولد 1320) طنزپرداز ایرانی، شاعر، نویسنده کودکان و پژوهشگر در بهمن ماه درگذشت. از مشهورترین آثار او داستان های ‘حسنی’ از جمله ‘حسنی نگو یه دسته گل’ است که از محبوب ترین قصه ها نزد کودکان ایرانی است.