عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

یكی از محبوب ترین شغلهای جهان

یكی از محبوب ترین شغلهای جهان
 
جام جم آنلاین: به‌دلیل جذابیت‌های زیاد شغل راهنمایی تور، عده‌ی زیادی در جهان آرزوی داشتن این شغل را دارند.

به گزارش ایسنا، در دنیای امروزی، شغل‌های زیادی وجود دارند كه مردم آرزوی داشتن آن‌ها را دارند، شغل‌هایی كه جذاب‌اند و در عین حال، حقوق مناسبی نیز دارند.

در این میان، شغل راهنمای تور یكی از جذاب‌ترین شغل‌های جهان است كه افراد زیادی آرزوی داشتن آن را دارند. هرچند در ماه‌های اخیر، به‌دلیل كاهش تمایل مردم جهان به سفر، تعدادی از راهنمایان تور، شغل خود را از دست داده‌اند، ولی با این وجود، از جذابیت این شغل كم نشده است.

افرادی كه شغل آن‌ها، راهنمای تور است، دست كم به یك زبان خارجی باید تسلط داشته باشند، از تاریخ و جاذبه‌های گردشگری كشوری كه در آن به كار مشغول‌اند، اطلاعات كافی داشته باشند و شمرده‌شمرده سخن بگویند، با آداب رسوم كشور محل اشتغال و كشور مبدأ گردشگران آشنا باشند، جوان، صادق، وفادار و دارای اعتماد به نفس باشند و در نهایت، از شیوه‌های ویژه‌ی كمك‌های اولیه به مصدومان آگاهی كامل داشته باشند.

كار به‌عنوان راهنمای تور در بیش‌تر مواقع از حضور در فرودگاه و انتقال گردشگران به محل اقامت‌شان آغاز می‌شود. البته برخی راهنمایان تور پیش از ورود گردشگران، باید هماهنگی‌هایی را با مدیران هتل‌ها انجام دهند و احتمالا در روزهای بعد باید گردشگران را به دیدن جاذبه‌های گردشگری، تاریخی یا طبیعی ببرد و تلاش كند تا گردشگران ایام شادی را تجربه كنند.

با این وجود، به‌دلیل امتیازات ویژه‌ای كه شغل راهنمایی تور دارد، افراد زیادی در تمام كشورهای جهان تلاش خود را می‌كنند تا به این شغل دست یابند.

البته از آنجا كه یكی از اركان‌ موفقیت هر آژانس مسافرتی یا هتل، راهنمایان تور هستند، در كشورهای مختلف جهان دوره‌های زیادی برای آموزش راهنمایان تور برگزار می‌شوند كه كامل‌ترین آن‌ها كه طولانی‌ترین نیز است، یك دوره‌ی 50 هفته‌یی عملی است و راهنمایان تور در آن، آموزش‌های لازم را فرامی‌گیرند تا بتوانند به این شغل جذاب كه داشتن آن آرزوی خیلی‌هاست، دست یابند.