اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

با مصرف قرصهای ضد بارداری سرطان را از خود دور کنید

با مصرف قرصهای ضد بارداری سرطان را از خود دور کنید
براساس نتایج تازه‌ترین پژوهش‌ها، مصرف قرص ضد بارداری می‌تواند خطر کلی ابتلا به سرطان را در زنان کاهش دهد.

براساس نتایج تازه‌ترین پژوهش‌ها:
مصرف قرص ضد بارداری تا 8 ماه، خطر ابتلا به سرطان را در زنان کاهش می‌دهد

براساس نتایج تازه‌ترین پژوهش‌ها، مصرف قرص ضد بارداری می‌تواند خطر کلی ابتلا به سرطان را در زنان کاهش دهد.

به گفته محققان هر گونه خطر رو به افزایش ابتلا به سرطان سینه و گردن رحم که با این قرص در ارتباط است، به نظر می‌رسد که با حفاظت طولانی مدت این دارو در برابر سایر سرطانها، لغو می‌شود.

اما با این حال در این گزارش که در مجله «برتیش مدیکال» به چاپ رسیده، تاکید شده است که استفاده از این قرص بیش از 8 سال با افزایش خطر کلی ابتلا به سرطان در ارتباط است، به این معنی که اگر این قرص تا 8 سال مصرف شود، احتمال ابتلا به سرطان را در زنان کاهش می‌دهد اما اگر مدت مصرف آن از 8 سال فراتر رود برعکس عمل کرده و احتمال ابتلا به سرطان‌ها افزایش می‌یابد.

محققان دانشگاه آبردین در این پژوهش اطلاعات بدست آمده از یک پژوهش 36 ساله را تجزیه و تحلیل کرده‌اند. این پژوهش از سال 1968 آغاز شده و هر 6 ماه یک بار به روز شده است.

این محققان دریافتند که خطر بروز سرطان در زنانی که قرص ضد بارداری مصرف می‌کنند 12 درصد کاهش می‌یابد.

لازم به ذکر است که کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های روده بزرگ، سرطان رحم و تخمدانها به لحاظ آماری بسیار جدی‌تر و قابل ملاحظه‌تر است.

شواهد و مدارک علمی نشان می‌دهد که این تاثیر حفاظتی حاصل از قرص ضد بارداری حداقل تا 15 سال پس از توقف مصرف آن، ادامه پیدا می‌کند و اغلب تا دوره‌ای که زنان بسیار بیشتر مستعد ابتلا به سرطانهاهستند ادامه دارد.