اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

جراحی دختری بسیار عجیب که دو دهان دارد +عکس

جراحی دختری بسیار عجیب که دو دهان دارد +عکس
یک دختر بچه مصری که با دو دهان و هر کدام شامل یک آرواره بالایی و یک آرواره پایینی متولد شده در لس آنجلس تحت اولین مرحله از عمل جراحی ترمیمی قرار گرفت.

وقتی روکایا محمد بدنیا آمد، پزشکان به والدینش گفتند که کودکشان به دلیل شرایط خاصی که دارد، زنده نمی‌ماند اما روکایا زنده ماند و با رژیم غذایی مایعات، رشد کرد. او اکنون 15 ماهه است.

 
جراحی دختری بسیار عجیب که دو دهان دارد +عکس
به گزارش ایران ناز دکتر ویلیام ماگی رییس پزشکی برنامه‌های بین‌المللی در دپارتمان جراحی پلاستیک و ترمیم در بیمارستان اطفال لس آنجلس می‌گوید: وقتی از شرایط روکایا مطلع شدم احساس کردم می‌توانم چهره او را جراحی کرده و زندگی‌اش را نجات دهم.

دکتر ماگی که تاکنون بیش از 100 عمل جراحی را روی اسکلت صورت کودکان از بیش از 50 کشور مختلف جهان انجام داده، می‌گوید: هرگز موردی شبیه به روکایا یعنی کودکی را با دو دهان کامل، ندیده بودم.

ماگی می‌افزاید : ما مدت زیادی به بررسی نحوه این جراحی پرداختیم و سپس توانستیم چندین تصمیم نهایی و موثر بگیریم. پس از این جراحی، روکایا باید در طول زندگی‌اش تحت جراحی‌های بسیار دیگری نیز قرار بگیرد تا به وضعیت نسبتا مطلوبی برسد. وی تصریح کرد: حال روکایا بعد از عمل بهتر از آن است که ما انتظار داشتیم.