اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شب خاطره را با چه کفشی طی می کنید؟

لباستان را انتخاب کرده‌اید ولی هنوز کفش مناسبی نیافته‌اید! خریدن کفش عروسی نیاز به زمان دارد و شما باید در عین در نظر گرفتن سلیقه‌تان به معیارهای زیادی توجه کنید.

نوع لباس عروسی، محل برگزاری جشن و میزان تحمل فیزیکی شما… همگی باید در نظر گرفته شوند. می‌دانید چه کفشی انتخاب کنید که تا پایان مراسم شما را خسته نکند و دچار پادرد نشوید؟
سلامتیران پیشنهاداتی برای شما دارد تا کفشی مناسب برای این شب به یاد ماندنی به پا کنید.
تناسب کفش و محل برگزاری مراسم :
در صورتی که شما می‌خواهید مراسم‌تان را در باغ برگزار کنید یا پیش از شروع مراسم قصد دارید با همسرتان در باغی چند قدمی بزنید و عکس یادگاری بگیرید بهتر است به هیچ عنوان کفشی با پاشنه نازک نخرید. یک کفش ساده بنددار یا یک صندل ساده ایده بسیار بهتری است. در صورتی که مراسمتان را در سالن برگزار می‌کنید نیز سعی کنید کفش پاشنه بلند و نوک‌تیز نگیرید چون در این صورت پس از کمی رقصیدن دچار پادرد خواهید شد و مجبورید کفش را از پایتان درآورید که در این صورت نیز مهمانانتان با منظره جذاب و زیبایی مواجه نخواهند شد. کفش پاشنه سه یا پنج سانت با نوک گرد یا صاف بهترین انتخاب می‌تواند باشد.
تناسب کفش و لباس عروسی:
در صورتی که لباس عروس شما بلند است به طوری که تا روی زمین را می‌پوشاند و پاهای شما به هیچ عنوان دیده نمی‌شود، بهتر است از یک صندل ساده و راحت استفاده کنید اما اگر جلوی لباس شما کمی کوتاه‌تر است و کفش‌های شما دیده می‌شود بهتر است از کفش‌های جلوبسته و بندی سه تا پنج سانت استفاده کنید.
رنگ کفش :
اگر لباس عرس شما سفید است، کفش‌تان را هم سفید انتخاب کنید. البته غیر از رنگ سفید باید به جنس لباس و جنس کفش‌تان نیز توجه کنید. اگر لباستان ساتن سفید براق است یا ابریشم، جنس کفش‌تان نیز باید با آن تناسب داشته باشد. مثلا کفش سفید مات چرمی شاید چندان به یک لباس ساتن نیاید. بهترین ایده این است که از کفاشتان بخواهید روی کفش‌تان را با مقداری از پارچه خاص لباس عروستان تزئین کند. بدین ترتیب جلوه کفش‌تان بیشتر خواهد شد. در صورتی که لباس عروستان با گل‌ها یا زیورآلات رنگی( طلایی یا صورتی) تزئین شده می‌توانید برای هماهنگ کردن بیشتر کفش‌تان را هم همان رنگ انتخاب کنید.
به عادات خود احترام بگذارید:
وقتی می‌خواهید کفش عروسی بخرید کمی به عادات خودتان هم توجه کنید.
معمولا چه کفشی می‌پوشید؟ جلوبسته، جلوباز، بندی، بدون پاشنه، نوک‌تیز…؟
حتما مجبور نیستید که در روز عروسی کفش پاشنه‌دار و نوک‌تیز بخرید. کفشی بخرید که در آن راحت باشید تا در تمام ساعات عروسی ناله نکنید و به خاطر خرید کفش خود را نفرین نکنید.
پاشنه کفش بسیار مهم است!
کفش‌های پاشنه‌بلند قد شما را بلندتر و شما را لاغرتر جلوه می‌دهد و به لباس‌هایی می‌آید که کاملا ماکسی هستند. البته به شما پیشنهاد نمی‌کنیم کفش با پاشنه ?? سانتی بخرید چون در این صورت به طور حتم پیش از پایان مراسم آنها را از پا درآورده و پابرهنه راه خواهید رفت.
انتخاب پاشنه‌های سه تا پنج سانتی منطقی‌تر است. هم قد شما را بلند نشان می‌دهد و هم شما در آن راحت‌تر و باثبات‌تر خواهید بود.
در صورتی که قد شما بلندتر از همسرتان است نیز پیشنهاد می‌کنیم کفش بدون پاشنه انتخاب کنید چون با آرایش موها خواه‌ناخواه قد شما چند سانتی‌متر بلندتر خواهد شد و بلندتر بودن زن نسبت به مرد، جلوه چندان زیبایی نخواهد داشت.
چند پیشنهاد ساده برای راحت‌تر بودن
?- یک هفته پیش از مراسم کفش‌تان را بخرید و هر روز به مدت ?? دقیقه آن را پا کرده و با آن راه بروید تا پایتان به آن عادت کند.
?- اگر کفش‌تان هنوز تنگ است حتما جوراب نازک به پا کنید و چسب زخم در کیف‌تان داشته باشید تا اگر کفش کناره‌های پایتان را زد از تاول زدن آن جلوگیری کنید.
?- یک شب قبل از مراسم‌تان مقداری روزنامه خیس کرده و داخل کفش بگذارید بدین ترتیب کفش کمی جا باز می‌کند و پایتان در آن راحت‌تر خواهد بود.
در صورتی که کفش پاشنه بلند می‌خرید حتما یک کفش یدک هم همراهتان باشد چون ممکن است در اواسط مهمانی پاشنه کفش‌تان بشکند یا به هر دلیلی از پا کردن آن احساس ناراحتی کنید. بدین ترتیب می‌توانید به جای پا برهنه شدن، کفش یدکی راحت‌تان را پا کنید.پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز