عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بازی اکشن تانکی آنلاین،بازی،بازی آنلاین،تانکی،بازی جدید

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

اضطراب وشناخت آن

مجموعه : سبک زندگی
اضطراب وشناخت آن
پولدار ها و جوان ها کمتر مضطرب می شوند !

محمد جعفری اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، اضطراب، در طبقات اقتصادی مرفه و مردان جوان کمتر و در زنان سالمند و کم‌درآمد بسیار شایع‌تر است.

وی ترس از "تایید نشدن" یا "انتقاد توسط دیگران" را دلیل مهمی برای بروز اضطراب اجتماعی برشمرد و افزود: بعضی افراد، از قرار گرفتن در موقعیتی که باید مصمم و قاطع جواب دهند یا اظهار نظر کنند، ترس شدیدی داشته و همواره دچار استرس می‌شوند که به آن اضطراب اجتماعی یا Social Anxiety می‌گویند.

این کارشناس ارشد روان‌شناسی، ترس از مقابله با شرایط خاص اجتماعی، عصبانیت‌ها و پرخاشگری‌ها را یکی دیگر از عوامل بروز استرس و اضطراب اجتماعی دانست و گفت: بسیاری از افرادی که از اضطراب اجتماعی رنج می‌برند، توانایی مقابله با شرایط سخت را در خود نمی‌بینند.

 
همچنین از صحبت با جنس مخالف هراس دارند.
جعفری با تاکید بر اینکه افرادی که دچار بیماری اضطراب اجتماعی هستند، از طرد شدن و از دست دادن روابط بین فردی خود بسیار می‌ترسند، ادامه داد: بدلیل این كه این افراد دچار ناتوانی در برقراری و حفظ روابط صمیمی فردی هستند، ترجیح می‌دهند که هیچ ارتباطی را آغاز نکنند تا شاهد ازهم‌پاشی آن نیز نباشند.

وی "اضطراب اجتماعی" را یک آسیب برشمرد و اذعان کرد: هر چه تعداد افراد مضطرب در یک جامعه بیشتر باشد، آن جامعه آسیب‌پذیرتر خواهد شد، چرا که جامعه مضطرب در معرض ترس دائمی قرار دارد، لذا اگر درمان نشود، با مسائل و مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد.

این فعال اجتماعی، مقابله با اضطراب را امری دشوار و زمانبر دانست و اظهار کرد: بعضی اوقات پرهیز از اضطراب، خود ایجاد اضطراب می‌کند. همچنین افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی در معرض خودکشی، اعتیاد، تعارض نقشی و آسیب‌های دیگر نیز قرار دارد.

جعفری برای مقابله با این آسیب اجتماعی راه‌حل‌هایی نیز پیشنهاد کرد و گفت: افراد به‌ خاطر داشته باشند که حداقل اضطراب برای زندگی روزمره ضرورت دارد، چرا كه انجام کارهای بزرگ و مهم بدون اضطراب امکان‌پذیر نیست و باید تاكید كرد كه اضطراب همیشه نشانه مریضی نیست، گاهی نماد و نشانه خلاقیت و ابتکار نیز هست.

وی در پایان خطاب به افراد مضطرب گفت: اگر استرس و اضطراب به جایی برسد که زندگی روزمره فرد را مختل سازد، باید به روان‌شناس و روان‌پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفت.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی