عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

برای تست قند دیگر نیازی به خون گرفتن نیست

برای تست قند دیگر نیازی به خون گرفتن نیست
به زودی پزشكان قادر خواهند بود در یك روش غیر تهاجمی به وسیله اشك چشم، بزاق یا ادرار میزان قند خون بیمار را اندازه گیری كنند.
 
«آنوراگ كومار» دانشجوی دكتری دانشگاه پوردو آمریكا نوع جدیدی از حسگر زیستی طراحی كرده كه قادر است ظرف چند دقیقه با استفاده از نمونه اشك، بزاق یا ادرار میزان قند خون را محاسبه كند.

با ابداع این حسگر زیستی هزینه های انجام آزمایش به طور چشمگیری كاهش می یابد، چرا كه بر خلاف روش متداول نیازی به فرآیندهای مختلف یا دستگاه های اندازه گیری قند خون نیست.

این فناوری قادر است میزان گلوگز خون را در غلظت كمتر از 0.3 میكرومولار تشخیص دهد و عملكرد آن بسیار حساس تر از بیوسنسورهای الكتروشیمیایی بر پایه گرافن یا گرافیت، نانوتیوب های كربنی و نانو ذرات فلزی است.

«كومار» خاطر نشان می كند: بر خلاف حسگرهای موجود كه تنها قادر به تشخیص گلوكز در خون هستند، این حسگر جدید از هر چهار سرم مختلف انسانی شامل خون، بزاق، اشك و ادرار استفاده می كند.

این محقق كه به دنبال تجاری سازی فناوری ابداعی است، تأكید می كند: با تغییر آنزیم ها می توان با استفاده از مواد نانوساختار برای اندازه گیری سطح غلظت سایر مواد شیمیایی مانند مواد شیمیایی دخیل در بروز آلزایمر و پاركینسون نیز استفاده كرد.
نتایج دستاورد جدید تیم تحقیقاتی دانشگاه پوردو با همكاری لابراتوار تحقیقات نیروی دریایی در مجله Advanced Functional Materials منتشر شده است.

loading...

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی