عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

افزایش خطر دیابت در بزرگسالان با چاقی شکمی

افزایش خطر دیابت در بزرگسالان با چاقی شکمی
محققان دریافتند که افراد چاق از ناحیه شکم بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند. به گزارش ایران ناز به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز آمریکا، تحقیقات جدید حاکی است: بزرگسالان چاقی که دارای چربی زیاد شکمی هستند و بدن آنها نسبت به انسولین مقاوم است بیشتر از بزرگسالانی که این خصوصیات را ندارند در معرض ابتلا به دیابت هستند.

محققان در تحقیقات خود بیش از 700 فرد چاق 30 تا 65 ساله را که در آغاز بررسی‌ها دیابت یا بیماری قلبی-عروقی نداشتند، بررسی کردند. تحقیقات نشان داد که پس از گذشت حدوداً 7 سال ، 11.5 درصد از افراد شرکت کننده در این بررسی‌ها به دیابت مبتلا شدند.

بر اساس تحقیقات، افرادی که چربی شکمی (چربی داخل شکم و اطراف اندامهای داخلی) بیشتر و مقاومت انسولینی داشتند، بیشتر در معرض دیابت نوع 2 بودند اما خطر دیابت در بزرگسالان چاقی که چربی کل بدنشان و چربی زیرپوستی آنها بیشتر بود، خیلی زیاد نبود. بدن افرادی که نسبت به انسولین مقاوم هستند از انسولین- هورمونی که به تنظیم قند خون کمک می کند- به درستی استفاده نمی‌کند.

این تحقیقات یک رابطه بین چربی شکمی و خطر ابتلا به دیابت نشان داد اما یک رابطه علت و معلولی را اثبات نکرد. محققان گفتند افزایش چاقی در 3 دهه اخیر موجب شده تا میزان ابتلا به دیابت نوع 2 افزایش یابد. نتایج این تحقیقات در مقاله 19 سپتامبر Journal of the American Medical Association به چاپ رسید.

loading...

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی