عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مفیدترین مواد غذایی برای پوست انسان

مفیدترین مواد غذایی برای پوست انسان
همانطور که می دانید پوست شما برای سالم ماندن نیاز به مواد غذایی دارد.اما آیا شما مواد غذایی لازم را از آنچه که می خورید به دست می آورید؟ آیا از مواد غذایی مکمل بهره می گیرید یا از لوسیون های آنتی- اکسیدان استفاده می کنید؟

زیبایی پوست هم از داخل و و هم از بیرون تاثیر می پذیرد. متخصصان پوست چه میگویند؟ آن ها فکر می کنند چه مواد غذایی برای پوست لازم است؟ در اینجا توصیه های آنان برای اینکه چگونه این مواد غذایی را در عادت های غذایی خود بگنجانید و مراقب پوست خود باشید، وجود دارد.

غذاهایی را برگزینید که حاوی آنتی اکسیدان های بالا و نیز امگا سه باشند داشتن عادت غذایی مناسب که حاوی میوه ها و سبزیجات زیاد باشد به طور کلی برای سلامتی شما مفید است و مسلما برای سلامت پوست شما نیز ضروری است. آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین سی، ای ، آ و بتا کاروتن می تواند به کاهش آسیب هایی که مولکول های ناپایدار به سبب می شوند کمک کند. این مولکول ها می توانند به سلول های پوست آسیب زده و نشانه های بالا رفتن سن را در چهره نمودار سازند.

یکی از بهترین روش های افزایش جذب آنتی اکسیدان ها خوردن سبزی و میوه های متنوع است. زغال اخته، توت فرنگی، گریپ فروت، کلم، اسفناج و انواع فلفل همه برای سلامت فرد و سلامت پوست او مفید است. هم چنین خوردن روزانه مقداری گوجه فرنگی که حاوی آنتی اکسیدان می باشد مفید می باشد. هم چنین خوردن سیر با غذاهایی که حاوی امگا سه واسیدهای چرب است مانند ماهی، ساردین، تخم مرغ و گردو توصیه می شود.غذاهای حاوی امگا سه و اسیدهای چرب لایه ی خارجی پوست را محافظت می کنند.

بنابراین بهترین راه جذب مواد غذایی مورد نیاز پوست داشتن عادت غذایی مناسب می باشد که حاوی مواد لازم برای سلامت پوست باشد. اما اگر شما ساعت های زیادی بیرون از خانه هستید و نمی توانید عادت غذایی مناسبی داشته باشید و یا خیلی در معرض آلودگی هستید، استفاده از مولتی ویتامین ها برای تامین مواد غذایی پوستتان توصیه می شود.

سیگار نکشیدن ، به اندازه ی کافی خوابیدن، ورزش مرتب و نوشیدن آب زیاد اقداماتی هستند که به زیبایی پوست شما کمک می کنند. برای حفاظت پوست از آفتاب سوختگی و سرطان پوست استفاده از ضد آفتاب های با اس پی اف حداقل ۳۰ توصیه می شود.اگر ساعت های زیادی را بیرون از خانه به سر می برید، ضد آفتاب خود را دو ساعت یکبار تجدید کنید. و از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که زمانی که شروع به تغییر سبک زندگی و عادت های غذایی خود می کنید، قرار نیست تغییرات را در یک شب مشاهده کنید. صبور بودن کلید اساسی این تغییرات است. سه ماه تا یک سال طول می کشد که این تغییرات را در پوست خود مشاهده کنید.