عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

پرافتخارترین فیلم‌ های حاضر جهان در اسكار سال 2013

پرافتخارترین فیلم‌ های حاضر جهان در اسكار سال 2013
تنها یك هفته به پایان مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی جوایز اسكار باقی مانده كه تاكنون 44 كشور فیلم‌های مطرح سینمای خود را وارد این رقابت بزرگ كرده‌اند. به گزارش ایران ناز از میان 44 فیلمی كه تاكنون برای حضور در بخش فیلم‌های خارجی به آكادمی اسكار معرفی شده‌اند، فیلم‌های عشق، آنسوی تپه‌ه، پیت، دست نیافتنی‌ه و باربار از اصلی‌ترین شانس‌های كسب اسكار 2013 هستند.
فیلم عشق به كارگردانی میشائیل هانكه است كه در جشنواره امسال برنده‌ی نخل طلا شد. این فیلم به نمایندگی از كشور اتریش در بخش فیلم‌های خارجی اسكار از امیدهای اصلی كسب جایزه بهترین فیلم خارجی محسوب می‌شود. این فیلم داستان درام دو زوج سالخورده است كه به طرز غم‌انگیزی دچار سرنوشت مرگ می‌شوند.

فیلم پیت به كارگردانی كیم كی كوك كه اوایل ماه جاری در جشنواره ونیز در رقابت با فیلم استاد ساخته پائول توماس اندرسون موفق به كسب شیر طلا شد. این فیلم به عنوان نماینده كره‌جنوبی از جمله فیلم‌های مطرح و پرافتخار حاضر در اسكار 2013 محسوب می‌شود. پیت روایتگر داستان زندگی یك فرزند و مادر است و به فروپاشی روابط انسانی به وسیله طمع و فقر می‌پردازد.

فیلم آنسوی تپه‌ه ساخته‌ كریستین مونگیو كه اقتباسی از رمان غیرداستانی نوشته‌ی تاتیانا نیكولسكیو است، در جشنواره‌ی امسال كن نامزد نخل طلا بود و در نهایت توانست جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن را به دست آورد.

این فیلم چهارمین فیلم بلند مونگیو درامی با مضامین معناشناختی است كه بر اساس گزارشی مستند از جریان یک جن‌گیری در صومعه‌ای در مولداوی تهیه شده است. آنسوی تپه‌ه قصه دو زن جوان صومعه‌نشین است که در قالب راهبه‌هایی باایمان، روزگار می‌گذرانند. اما هرچه بیشتر ریاضت می‌کشند، بیشتر درگیر سئوالات فرومی‌روند. این فیلم به نمایندگی از سینمای رومانی در بخش فیلم های غیر انگلیسی اسكار 2013 از فیلم های مطرح به شمار می آید.

از دیگر فیلم های مطرح حاضر در بخش فیلم‌های خارجی اسكار 2013 می‌توان به فیلم باربار ساخته‌ كریستین پتزولد اشاره كرد كه در آخرین دوره‌ی جشنواره برلین در بخش رقابتی حضور داشت و موفق به كسب خرس نقره‌ای برای بهترین كارگردانی شد.

فیلمدست نیافتنی‌ه به كارگردانی الیونر ناكاچ و اریك تالدانو كه اخیرا عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای فرانسه را در خارج از این كشور كسب كرد نیز از دیگر فیلم‌های پرامید حاضر در اسكار 2013 است.
فهرست پنج فیلم نهایی راه‌یافته به بخش فیلم‌های غیرانگلیسی اسكار روز پانزدهم ژانویه اعلام می‌شود و هشتاد‌وپنجمین مراسم اسكار نیز در روز 24 فوریه برگزار خواهد شد.

سال گذشته فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی از ایران موفق به كسب جایزه اسكار بهترین فیلم خارجی شد.