عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

غذاهایی که پس از ورزش نباید استفاده کرد

غذاهایی که پس از ورزش نباید استفاده کرد
ایران ناز،  در این گزارش قصد داریم به 10 واقعیت مفید و موثر ورزش کردن و نیز غذاهای ممنوعه پس از ورزش و تمرین بپردازیم.

* ورزش قوای مغزی را تقویت می کند
ورزش میزان انرژی بدن را بالا می برد و همچنین میزان سروتونین موجود در مغز را که باعث افزایش کارکرد آن می شود افزایش می دهد.

* جنبش و تکاپو استرس را از بین می برد
به همان اندازه که فکر و خیال ورزش کردن ممکن است باعث ایجاد استرس در شما نشود، وقتی تمرین را شروع کردید در تمام جنبه های زندگی با استرس بسیار کمتری مواجه خواهید شد.

* ورزش به شما انرژی می دهد
یکی از مهمترین بهانه های افراد که به مشاوران ورزش مراجعه می کنند این است که برای ورزش کردن خسته هستند.متخصصان عقیده دارند با اینکه ورزش در ابتدای کار ممکن است خستگی شما را بیشتر کند اما این وضع خیلی دوام نمی آرود.

* ورزش به ایجاد رابطه ها کمک می کند
مطمئنا ورزش کردن به همراه دیگران در تقویت رابطه شما با آنها بسیار مثمرثمر خواهد بود.

* ورزش از بروز بیماری جلوگیری می کند
ورزش می تواند بروز بیماری های قلبی، سکته، فشارخون بالا، کلسترول بالا، دیابت نوع دو، پوکی استخوان، ورم مفاصل، و از دست رفتن حجم عضلانی را کندتر یا از آن جلوگیری کند، ورزش باعث  تقویت عضلات و مفاصل می شود.

* قلب را تقویت می کند
تمرین و ورزش قلب را تقویت می کند و این مسئله باعث می شود ورزش کردن یا دیگر فعالیت های فیزیکی روزانه برایتان ساده تر شود.

* ورزش اجازه می دهد بیشتر بخورید
میزان سوخت و ساز بدنتان هنگام استراحت بیشتر خواهد شد و وقتی هم که ورزش می کنید کالری بیشتری می سوزانید وقتی به طور منظم ورزش کنید می توانید هر از گاهی شیرینی یا شکلات های که دوست دارید بخورید.

* ورزش کارایی را بالا می برد
ورزش مداوم عضلات و ماهیچه ها را تقویت و انعطاف پذیری را بیشتر می کند و کارایی بدن را ارتقا می هد.

* کاهش وزن مهمترین هدف نیست
یکی از مهمترین دلیل ورزش کردن برای خیلی از افراد کم کردن وزن است اما مطمئنا تنها فایده یک برنامه ورزشی نیست، وقتی یک برنامه ورزشی را شروع می کنید نباید بگذارید که تنها هدفتان کم کردن وزن باشد سعی کنید برای انرژی بیشتر استرس کمتر و تقویت قوای جسمانی به سراغ ورزش بروید.

* پس از ورزش نخورید
ورزشکاران معمولا پس از انجام یک تمرین یا ورزش سنگین به غذا خوردن می پردازند تا انرژی از دست رفته را دوباره به دست آورند در این میان انتخاب غلط می تواند تمامی زحمات یک ورزش مناسب را از بین ببرد و آن هم تغذیه نامناسب است.

در این گزارش با 4 ماده غذایی آشنا خواهید شد که نباید پس از تمرین ورزش مصرف کنید.

*برنج قهوه ای
اگرچه برنج قهوه ای ماده غذایی که غنی از کربوهیدرات ها است و می تواند یک منبع مناسب برای انرژی باشد اما این ماده غذایی دارای سبوس فراوانی بوده و انرژی موجود در آن بسیار دیرهضم می باشد که بهتر است به جای این ماده غذایی از برنج سفید برای به دست آوردن کالری استفاده کنیم.

*سالاد
سالاد یک ترکیب غذایی سالم با ویتامین های مختلف است که می تواند نیازهای بدن شما را تامین کند اما باید به این نکته اشاره کرد که سالاد نیز دارای مقادیر زیادی فیبر است که هضم آن را طولانی کرده و در ضمن مواد مورد نیاز برای بازیابی انرژی پس از تمرین را برای شما دربر ندارد.

*فست فودها
 غذاهای فوری مثل همبرگر حاوی پروتئین و کربوهیدرات فراوانی هستند اما نباید فراموش کرد که این مواد غذایی حاوی چربی و نمک بسیار زیادی هستند.این مواد بسیار دیرهضم هستند و همچنین مانع از رسیدن مواد مغذی به بدن می شود،‌ همچنین فراموش نکنید که این مواد غذایی دارای کالری بسیار زیادی هستند و می توانند زحمات شما را پس از یک تمرین سخت به هدر دهند.

*شکلات سیاه
 این صحیح است که شکلات سیاه دارای حجم زیادی از آنتی اکسیدان است اما استفاده از مواد قندی پس از تمرین به بازیابی انرژی و توانایی شما پس از تمرین کمتر نخواهد کرد، اگر به دنبال یک خوراکی شیرین پس از اتمام تمرین هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از شیرکاکائو بدون چربی است که منبع مناسبی برای کربوهیدرات است.