عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

این 3 ماده غذایی فشار خون شما را کنترل میکنند

این 3 ماده غذایی فشار خون شما را کنترل میکنند
فشار خون بالا یکی از شایع ترین بیماریها در این دوران است ولی راه های اسانی برای کنترل وجود دارد که با انجام این راهکارها می توانید سلامتی خود را دوباره بدست اورید. داشتن فشارخون بالا می تواند شانس ابتلا به بیماری قلبی ،سکته و بیماری های کلیوی را افزایش دهد، گرچه این به راحتی با رژیم درست و ورزش مداوم قابل جلوگیری است. با توجه به گزارش سازمان کنترل بیماری ها از هر 53 نفر بالغ یک نفر دچار فشار خون بالا است.

در زیر بهترین راهکارها برای کاهش فشار خون امده است:
روغن کنجد و یا سبوس برنج:
طبق یک ازمایش کسانی که روغن کنجد به همراه غذای خود مصرف می کردند با کاهش فشار خون مواجه می شدند .اسید چرب های مفید و همچنین انتی اکسیدان موجود در روغن کنجد و سبوس برنج باعث کاهش فشار خون می شود . این روغن باعث کاهش 26 در صدی کلسترول بد خون و افزایش 9 در صدی کلسترول خوب خون می شود.

ماست:
در یکی دیگر از تحقیقات مشخص شده است که کسانی که حداقل 2 در صد لبنیات روزانه شان را ماست تشکیل می دهد 31 در صد کمتر شانس بالا رفتن فشار خون دارند .خوردن یک فنجان ماست در هر سه روز  برای بدن ضروری است البته باید گفت که ماست باید کم چرب یا فاقد چربی باشد.
اب البالو:
تحقیقات نشان داده است که کسانی که به طور یک روز در میان به مدت 8 هفته از اب البالو استفاده می کردند کاهش چشمگیری در فشار خونشان داشته اند.