عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

غذاهای گرم انسان را زودتر سیر میکند!

غذاهای گرم  انسان را زودتر سیر میکند!
فوق تخصص تغذیه کودکان گفت: به طور میانگین حدود ۶ درصد جمعیت کشور چاق هستند، بیشترین شیوع این اختلال نیز در شهرهای تهران، ارومیه و نیشابور است.توصیه من به افراد چاق این است که بیشتر غذاهای گرم مصرف کنند تا زودتر سیر شوند.
 
به گزارش ایران ناز فرید ایمانزاده در حاشیه همایش چاقی، شیرخواران، کودکان و نوجوانان، در پاسخ به پرسش فارس، افزود: از نظر شیوع چاقی در منطقه مدیریترانه شرقی، مصر و الجزایر، بیشترین میزان شیوع را دارند، ایران جزء کشورهای با شیوع متوسط است، پاکستان نیز شیوع کمتر چاقی را دارد.
وی گفت: میزان چاقی در بین زنان بیش از مردان است و به طور میانگین ۶ درصد جمعیت کشور دچار چاقی هستند، بالاترین میزان شیوع چاقی در ایران در شهرهای تهران، ارومیه و نیشابور است و کمترین میزان آن نیز در زاهدان اعلام شده است.
وی افزود: علت شیوع و رشد چاقی در کشور افزایش مصرف مواد غذایی آماده، افزایش بی تحرکی، افزایش نشستن جلوی کامپیوتر و تلویزیون و خوردن بیشتر برای تخلیه هیجان است. ایمانزاده افزود: میزان کالری مورد نیاز بدن انسان در سنین مختلف متفاوت است، اما برای سنین نوجوانی میزان کالری مورد نیاز بدن ۲۲۰۰ کالری در روز است و وزارت بهداشت باید همه تولید کنندگان مواد غذایی حتی ساندویجها را ملزم کند که میزان کالری و سایر مواد تشکیل دهنده مواد غذایی را روی آن درج کنند.
وی گفت: بیشترین میزان شیوع لاغری در کشور در شهرهای زاهدان و جنوب کرمان است،چاقی ناشی از سوء تغذیه نیز به علت فقر پروتئین است که فرد ظاهراً افزایش وزن پیدا میکند، سوء تغذیه دارد. وی افزود: غذاهای گرم زودتر آدم را سیر میکنند و غذاهای سرد دیرتر، بنابراین افرادی که میخواهند چاق شوند بهتر است بیشتر غذاهای سرد مصرف کنند و افراد چاق غذای گرم بیشتر مصرف کنند.