غذاهای گرم انسان را زودتر سیر میکند!

غذاهای گرم  انسان را زودتر سیر میکند!
فوق تخصص تغذیه کودکان گفت: به طور میانگین حدود ۶ درصد جمعیت کشور چاق هستند، بیشترین شیوع این اختلال نیز در شهرهای تهران، ارومیه و نیشابور است.توصیه من به افراد چاق این است که بیشتر غذاهای گرم مصرف کنند تا زودتر سیر شوند.
 
به گزارش ایران ناز فرید ایمانزاده در حاشیه همایش چاقی، شیرخواران، کودکان و نوجوانان، در پاسخ به پرسش فارس، افزود: از نظر شیوع چاقی در منطقه مدیریترانه شرقی، مصر و الجزایر، بیشترین میزان شیوع را دارند، ایران جزء کشورهای با شیوع متوسط است، پاکستان نیز شیوع کمتر چاقی را دارد.
وی گفت: میزان چاقی در بین زنان بیش از مردان است و به طور میانگین ۶ درصد جمعیت کشور دچار چاقی هستند، بالاترین میزان شیوع چاقی در ایران در شهرهای تهران، ارومیه و نیشابور است و کمترین میزان آن نیز در زاهدان اعلام شده است.
وی افزود: علت شیوع و رشد چاقی در کشور افزایش مصرف مواد غذایی آماده، افزایش بی تحرکی، افزایش نشستن جلوی کامپیوتر و تلویزیون و خوردن بیشتر برای تخلیه هیجان است. ایمانزاده افزود: میزان کالری مورد نیاز بدن انسان در سنین مختلف متفاوت است، اما برای سنین نوجوانی میزان کالری مورد نیاز بدن ۲۲۰۰ کالری در روز است و وزارت بهداشت باید همه تولید کنندگان مواد غذایی حتی ساندویجها را ملزم کند که میزان کالری و سایر مواد تشکیل دهنده مواد غذایی را روی آن درج کنند.
وی گفت: بیشترین میزان شیوع لاغری در کشور در شهرهای زاهدان و جنوب کرمان است،چاقی ناشی از سوء تغذیه نیز به علت فقر پروتئین است که فرد ظاهراً افزایش وزن پیدا میکند، سوء تغذیه دارد. وی افزود: غذاهای گرم زودتر آدم را سیر میکنند و غذاهای سرد دیرتر، بنابراین افرادی که میخواهند چاق شوند بهتر است بیشتر غذاهای سرد مصرف کنند و افراد چاق غذای گرم بیشتر مصرف کنند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب