عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

آیا زنان عمر طولانی تری نسبت به مردان دارند؟!

آیا زنان عمر طولانی تری نسبت به مردان دارند؟!
خانم ها عمر طولانی تری نسبت به آقایان دارند و این نتیجه در بیشتر سرشماری ها و آمارها حاصل میشود. بصورتی که بطور متوسط نسبت 80/7به 77/2 میزان عمر مردان به زنان را نشان میدهد.حال این مسئله به چه علتی است؟

ایران ناز، سلول های سفید خون زن ها قدرت فوق العاده ای دارند ،در تحقیقی که در دانشگاه کوئین مری لندن صورت پذیرفته با آزمایش روی موش ها ،متوجه شدند که وقتی یک سری باکتری را وارد بدن موش های نر و ماده کرده اند ،3 ساعت بعد مقدار باکتری در خون موش ماده واقعأ کم بوده است.

 
به این علت که زن ها در سلول سفید خونشان ،نه تنها دو برابر از یک نوع سلول به نام فاکروفاژ نسبت به مردان دارند ،بلکه ماکروفاژهای زنان در برابر مهاجم خارجی حساسیت بیشتری نشان می دهدو هر چه سریع تر در جهت از بین بردن آن تلاش میکند.

یکی از علل اینکه مردان در سن های پایین تر می میرند این است که تستوسترون موجود در سیستم بدن مردها منجر به فشار خون بالاتر می شود و سیستم ایمنی بدن را مختل می نماید. زن ها قوی تر به دنیا می آیند. پژوهشگر ایتالیایی بیان می دارد که به طور سنتی نوزاد پسر بسیار شکننده تر از نوزاد دختر است و احتمال مرگ جنین پسر در ماه های ابتدایی بارداری بسیار زیاد است.