عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

ترجمه رنگ سبزیجات و میوه‌ ها (بسیار جالب)

مجموعه : دانستنی ها
ترجمه رنگ سبزیجات و میوه‌ ها (بسیار جالب)
باوری اشتباه در جامعه شكل گرفته كه با دیدن افراد كهنسال نمود بیشتری مییابد: عمر زیاد و سلامت آنها ناشی از خوردن روغن زرد و حیوانی است! در واقع این روغن‌ ها بشدت مضر هستند، اما غیر از استرس كمتر و فعالیت بیشتر، خوردن روزانه انواع میوه و سبزیجات از ضررشان كاسته، طول عمر و سلامت را به آنها بخشیده است.
 
ایران ناز، اگر شما هم سالادی از رنگ‌ها را هر روز میل كنید بیش از 12 هزار نوع سرباز و نگهبان به اسم فیتوكمیكال را به بدنتان رسانده‌اید تا از سلامتتان مراقبت كند. بفرمایید اثر آنها را از رنگشان بشناسید:

سبز: مانند اسفناج، كلم‌پیچ، بروكلی، جعفری، تره، كاهو، فلفل و… گردش خون را روان كرده، برای پیشگیری و مبارزه با سرطان‌ها مفیدند. سیگاری‌ها یا سرطانی‌ها اگر هر روز دو وعده غذایی خود را با آنها همراه كنند، ابتلا یا پیشرفت سرطان را كند كرده‌اند.

قرمز: مثل گوجه‌فرنگی، هندوانه، آلبالو، تمشك و… ضدالتهاب و محافظ سلول‌ها، بویژه سلول‌های پوست هستند و جلوی رشد تومورها را می‌گیرند، ابتلا به پروستات و لك‌ومك پوستی حاصل از تشعشات مضر آفتاب را به تأخیر انداخته یا حتی بهبود می‌دهند.

آبی، بنفش، ارغوانی: همچون پیاز قرمز، انگور قرمز، شاتوت، آلو برغان، چغندر و… علاوه بر دارا بودن اثرات قرمز، ضد كلسترول بد خون و در نتیجه ضد لختگی در مجاری باریك عروقند و روند پیری را كند می‌كنند.

نارنجی: از قبیل هویج، كدو تنبل، هلو و… در پیشگیری از ابتلا به سرطان، تقویت سیستم ایمنی، بازسازی اشكالات DNA و جلوگیری از انتقال این اشكالات به نطفه، تقویت بینایی و كاركرد قلب مؤثرند.

زرد و اندكی سبز: همانند نخود، خربزه، انگور، آووكادو، خیار و… پوكی استخوان را به تأخیر می‌اندازند، لكه‌های سرطانی پوست را برطرف می‌كنند، به قدرت بینایی می‌افزایند، از ایجاد آب مروارید جلوگیری می‌كنند و….

زرد مایل به نارنجی: مثل نارنگی، انبه، آناناس و… آنتی‌اكسیدان‌هایی دارند كه دشمن رادیكال‌های آزاد بدن به‌شمار می‌روند، از پیری جلوگیری می‌كنند، سرشار از ویتامین C و پیشگیری‌كننده از ابتلا به بیماری‌های قلبی و تقویت كننده سیستم گردش خون و عروق هستند.

سفید: مانند سیر، پیاز، گلابی، توت سفید، موسیر و… ضد ویروس، قارچ و باكتری‌ هستند و علاوه بر این‌كه خوراكی طبیعی برای بهبود سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شوند، از حمله قلبی جلوگیری می‌كنند، درد مفاصل را كم می‌كنند و جلوی سكته مغزی را می‌گیرند.