عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

بهترین میان وعده ها برای دانش آموزان

مجموعه : سبک زندگی
بهترین میان وعده ها برای دانش آموزان
گروه دانه‌ها و مغزها بهترین میان وعده برای دانش آموزان هستند.
ایران ناز، سعیده معانی كارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نوع چربی موجود در این گروه از نوع چربی‌های مفید بوده و جایگزین مناسبی برای چربی‌های نوع اشباع و ترانس است كه به كاهش كلسترول و تری گلیسیرید كمک می‎‌كند.

معانی بااشاره به این كه گروه مغزها و دانه‌ها به حفظ سلامت پوست كمک زیادی می‌كند، افزود: فیبر نامحلول موجود در این تركیبات با جذب آب در دستگاه گوارش منجر به افزایش حجم مدفوع شده و در نتیجه از بروز یبوست جلوگیری می‌كند،‌ از سوی دیگر با ایجاد احساس سیری و پری شكم از پرخوری و زیاده خوری نیز جلوگیری می‌كند.

وی‌تصریح كرد: یک مشت آجیل و خشكبار، دانه‌هایی مانند كنجد، نخودچی و كشمش، شاهدانه و گندمک،‌ ذرت بوداده و برنجک، نمونه‌هایی از میان وعده‌های غذایی هستند كه مصرف آن‌ها برای دانش آموزان توصیه می‌شود.

این كارشناس تغذیه با تاكید بر این كه باید در مصرف میان وعده‌ها نیز دقت شود، گفت: درست است كه این گروه در میان وعده‌های سالم آورده شده است ولی مصرف بیش از حد آن‌ها می‌تواند ایجاد اضافه وزن و چاقی كند بنابراین رعایت حد تعادل در مصرف و ایجاد تنوع در استفاده از آن‌ها توصیه میشود.