عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

الهام حمیدی و امین زندگانی در هفته فرهنگی ایران در سن‌پترزبورگ

الهام حمیدی و امین زندگانی در هفته فرهنگی ایران در سن‌پترزبورگ
هفته فرهنگی ایران در کشور روسیه با برنامه‌ هایی در سن پترزبورگ و با حضور پرویز شیخ طادی، امین زندگانی و الهام حمیدی، کارگردان و دو بازیگر سینما ادامه یافت. ایران ناز، در ادامه هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه که از تاریخ دهم مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران  در مسکو گشایش یافته بود، در سن پترزبورگ پایتخت روسیه و مردم فرهنگ‌دوست این کشور نیز میزبان گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری کشورمان بودند.

در این رویداد بزرگ فرهنگی، گروه موسیقی سنتی تیام، به سرپرستی استاد‌ هادی منتظری و گروه نمایشی آئینی آلاله کاشمر به سرپرستی حسین رضایی و همچنین پرویز شیخ طادی، کارگردان فیلم «روزهای زندگی» و برخی از بازیگران عرصه سینما همچون امین زندگانی و الهام حمیدی در این هفته فرهنگی در سن پترزبورگ حاضر بوده و در میان استقبال چشمگیر مردم این شهر، گوشه‌هایی از فرهنگ و تمدن غنی و فاخر ایرانی را به نمایش گذاشتند.

جمعه شب پانزدهم مهرماه، سالن تئاتر مرکزی شهر، مملو از تماشاگران و علاقه‌مندانی بود که منتظر نواخته شدن نغمه‌های دلنشین از موسیقی فاخر و همچنین محلی  ایرانی بودند. این مراسم با نواخته شدن سرود ملی دو کشور آغاز و در ادامه گروه موسیقی تیام، با اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی، تماشاگران را به وجد آورد که با استقبال و تشویق فراوان تماشاگران و علاقه‌مندان مواجه شد.

 
در ادامه به خاطر درخواست تماشاگران قطعه‌ای دیگر نیز اجرا شد و گروه نمایشی آئینی آلاله کاشمر با اجرای برنامه‌های نمایش ائینی و موسیقی محلی و حرکات موزون با چوب، گوشه‌های از آداب و رسوم و موسیقی محلی نواحی ایران را به نمایش گذاشتند. در این برنامه نماهنگی از معرفی جذابیت‌های ایران پخش شد.