عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

آیا کفش میتوانند باعث انحراف پا شود؟!

مجموعه : سبک زندگی
آیا کفش میتوانند باعث انحراف پا شود؟!
 كفش عامل محافظ و تسهیل‌كننده راه رفتن انسان محسوب میشود. به گزارش ایران ناز یك جراح و متخصص ارتوپد با بیان این كه كفش‌های نوك تیز باعث تغییر شكل پنجه پا می‌شوند گفت: تغییر شكل در انگشتان پا می‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكی را همراه داشته باشد. كفش عامل محافظ و تسهیل‌كننده راه رفتن محسوب می‌شود . تغییر شكل در انگشتان پا می‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكی را همراه داشته باشد.
یك جراح و متخصص ارتوپد با بیان این كه كفش‌های نوك تیز باعث تغییر شكل پنجه پا می‌شوند گفت: تغییر شكل در انگشتان پا می‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكی را همراه داشته باشد. دكتر آراسته با بیان اینكه در میان انگشتان پا، شصت پا، استعداد تغییر شكل را دارد تاكید كرد: پوشیدن كفش‌های نوك تیز این تغییر شكل را به دنبال دارد.
وی تصریح كرد: استفاده از كفش‌های نوك تیز و به دنبال آن تغییر شكل انگشتان، در سمت داخل پا برجستگی‌هایی را ایجاد كرده كه موجب انحراف پا به سمت خارج شده و بسیار دردناك است. دكتر آراسته با بیان به اینكه كفش عامل محافظ و تسهیل‌كننده راه رفتن محسوب می‌شود، اظهار داشت: تولید كنندگان و مصرف كنندگان نباید به جنبه‌های زیبایی كفش توجه كنند؛ چرا كه تغییر شكل در انگشتان پا می‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكی را به همراه داشته باشد.
وی با بیان این كه پاشنه كفش نباید بیش از دو سانتی‌متر باشد، تاكید كرد: كفش باید محكم، با رویه چرمی‌و دارای روبند باشد؛ چرا كه كفش بدون روبند بعد از مدتی پهن و گشاد شده و در انحراف انگشتان پا مؤثر است. این متخصص ارتوپدی در پایان توصیه كرد كه افراد بویژه زنان در انتخاب كفش علاوه بر جنبه زیبایی، راحتی، وجود فضای كافی برای جلوی پنجه پا و عدم فشار بر انگشتان را مدنظر قرار دهند.