عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تاثیر تغذیه مناسب بر روی جوش های صورت

تاثیر تغذیه مناسب بر روی جوش های صورت
ایران ناز، هر وقت صحبت از زیبایی میشود بدون برو برگرد موضوع تغذیه پای ثابت بحث‌ ها است اما آنچه باید یادمان باشد این كه داشتن تغذیه خوب یك عادت است؛ عادتی كه باید از بچگی آموخته شود و در بزرگسالی تغییرش سخت خواهد بود.

پس اگر شما مادر عزیز در حال خواندن این‌مطلب هستید، سعی كنید روش های مناسب تغذیه را در برنامه غذایی فرزندان‌ خود بگنجانید تا آنها در آینده مشكل كمتری داشته باشند. اما همه ما می‌دانیم كه هیچ كاری نشد ندارد؛ داشتن برنامه سالم غذایی هم ممكن است سخت باشد اما می‌توان شیوه‌های صحیح آن را یافت و بر این اساس به سلامت كه از لوازم اصلی زیبایی است دست یافت.

با این مقدمه برویم سراغ بحث خودمان، شاید شما هم بدانید كه دلیل اصلی به وجود آمدن آكنه، ترشح چربی از غدد زیر پوستی و همچنین وجود باكتری‌ها است. به ویژه در دوران نوجوانی بدون این كه ما بخواهیم این جوش‌ها روی صورت ظاهر می‌شوند؛ اما آنچه از دست ما برمی‌آید این است كه شرایط را برای بروز این مشكل مهیا نكنیم.

البته خوراكی‌ها و غذاهای مختلف به صورت مستقیم باعث بوجود‌آمدن جوش نمی‌شو​د اما كمبود برخی مواد، پوست را مستعد تحریك و بروز جوش‌ها می‌كند. پس به عنوان یك نكته یادمان باشد، كمبود ویتامین ث باعث می‌شود پوست شادابی خود را از دست بدهد، همین موضوع شرایط را برای بروز آكنه مستعدتر و زیبایی ما را تهدید می‌كند.

پس در برنامه غذایی خود و فرزندان‌مان حتما سبزی‌ها و میوه‌های حاوی این ویتامین را قرار دهیم. مخصوصا حالا كه مركبات هم كم‌كم به بازار می‌آیند كار ساده‌تر است. همچنین از خوردن گوجه فرنگی هم غافل نشوید. نكته دیگر این‌كه در شرایط طبیعی هیچ‌گاه مكمل‌ها را جایگزین میوه‌های تازه نكنید. همچنین غلات سبوس‌دار را هم فراموش نكنید. این نوع غلات حاوی ماده‌ای است كه به بهبود عفونت‌های پوستی كمك می‌كند؛ پس این مواد را هم در سبد غذایی خانواده بگنجانید.

مغزها و دانه‌هایی مانند گردو كه حاوی اسیدهای چرب مورد نیاز بدن هستند ، نیز فراموش نكنید. شاید راحت‌ترین راه این باشد كه مجموعه‌ای از این مغزها را با هم چرخ كنید و در یخچال بگذارید؛ هر وقت امكانش را داشتید، آنها را با ماست، كوكتل میوه یا سوپ (بله سوپ، ما كمتر به این رژیم عادت داریم اما یك‌بار هم كه شده امتحانش كنید؛ حتما مشتری‌اش می‌شوید) نوش‌جان كنید.

در بسیاری از افراد، خوردن غذاهای بسیار چرب و شیرین باعث​ وجود آمدن جوش‌ها می‌شود؛ اگر شما هم از این گروه افراد هستید، طبیعی است كه باید این نوع غذاها را از برنامه غذایی‌تان حذف كنید. برخی از تحقیقات هم نشان داده كمبود روی می‌تواند در بروز جوش‌ها موثر باشد؛ پس خوردن سبزی‌های تازه با رنگ‌های سبز و زرد پر رنگ، تخم‌مرغ، شیر و دیگر لبنیات را هم از یاد نبرید.

اینها برخی از مواردی بودند كه با رعایت آنها می‌توان پوستی بهتر، زیباتر و بدون آكنه داشت. نكته آخر هم این كه تا می‌توانید از استرس دور شوید یا استرس را از خودتان دور كنید تا زیبایی‌تان دوام بیشتری داشته و جوش و چین و چروك و… دیرتر به سراغ‌تان بیاید.

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی