اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عصرانه‌ ای مقوی و بسیار مفید برای ورزشكاران

عصرانه‌ ای مقوی و بسیار مفید برای ورزشكاران
خرما دارای مواد معدنی زیادی مانند آهن، پتاسیم،‌ روی،‌ منگنز و ویتامین A، B، E و مقدار قابل توجهی فیبر است كه برای پیشگیری از سرطان‌ هایی مانند سرطان كولون و معده بسیار مفید و موثر است.

مواد لازم برای 2 نفر
خرما: 200 گرم
كره: 50 گرم
دارچین: یك قاشق سوپخوری
پودر زنجبیل: یك‌دوم قاشق غذاخوری
روغن مایع: 2 قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

هسته خرماها را جدا كرده و همراه با روغن مایع در چرخ گوشت بریزید. بعد از آن كه خرماها چرخ شد كره و دارچین را به آن بیفزایید و روی حرارت قرار دهید. آرد را الك كرده و روی حرارت قرار داده و مقداری روغن مایع به آن اضافه كنید تا رنگ آن طلایی شود.

خرما را روی ورقه فویل قرار داده و مخلوط آرد و روغن را روی آن بریزید و صاف كنید. مواد را رل كنید و فویل را دور آن بپیچید و به مدت 4 ـ 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید. سپس آن را برش داده و صرف كنید. انرژی این غذا 1850 كیلوكالری است.

اهمیت غذایی خرما
خرما دارای مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم،‌ روی،‌ منگنز و ویتامین A، B، E و مقدار قابل توجهی فیبر است كه برای پیشگیری از سرطان‌هایی مانند سرطان كولون و معده مفید و موثر است. از آنجا كه زیادی اسید معده باعث ترش كردن و دل درد می‌شود، خرما در خنثی كردن اسید معده موثر است.

خرما برای اشخاصی كه دچار فشار خون بالا هستند و باید رژیم كم سدیم داشته باشند مفید است. خرما برای جلوگیری از رشد میكروب ـ كه عامل پوسیدگی دندان است ـ مفید است. خرما باعث كاهش چربی خون و بهبود عملكرد سیستم گوارش و هضم و دفع مواد غذایی می‌شود.